Chatbotid muudavad kellega ja kuidas suhtleme

Chatbotid muudavad kellega ja kuidas suhtleme by Havas Marketing 360

Kuula:

Kirjeldus:
Kas sina tead, mis on chatbotid ehk juturobotid ja milliseid võimalusi need ettevõtetele pakuvad? Just sellest on turundussaates rääkimas chatbote arendava Eesti ettevõtte AlphaBlues asutaja ja juht Indrek Vainu.

Veidi enam kui aasta eest toimus väikest viisi revolutsioon – Facebook lõi platvormi, mille abil said arendajad luua Facebook Messengeris kasutatavaid roboteid ehk botte. Suhtluskanalis, kus oleme harjunud suhtlema sõpradega ja teiste inimestega hakkasid nüüd oma kohta otsima ka robotid. Mõni neist teadis rääkida ilmast, mõni lubas e-poe kaupadega tutvuda, mõni jagas uudiseid.

Samas ei võimaldanud enamus neist just kuigi vahetut, nn. human-like suhtlust. Siin lähebki aga tõeliselt huvitavaks – sellise botid ehk chatbotid on olemas, need muutuvad aina targemaks ja muuhulgas arendatakse neid Eestis. Varsti ei saa me aru, kas räägime robotiga või inimesega.

Idea360 viiendas saates räägimegi chatbotide pakutavatest võimalustest – kuidas tehnoloogiat oma ettevõtte arendamisel ära kasutada? Vestlust juhib Idea digitaalse innovatsiooni juht Joao Rei.