Kuidas näeb välja ja mis asi on Veinikino?

Vala Välja! #20: kuidas näeb välja ja mis asi on Veinikino? by Vala välja

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral uurime saates “Vala välja”, kuidas Tallinna ja Tartu Erinevate Tubade Klubis veini ja filme kokku klapitatakse. Viis lühifilmi, viis veini, lisaks mõlema taustalood. Nii näeb üks Veinikino seanss lühidalt kokkuvõetuna välja.

“Filmidel ja veinidel on palju ühist. Iga film räägib meile uue loo, mis eristub žanri, meeleolu, visuaali ja lõpplahenduse poolest. Samuti on igal veinil rääkida oma lugu: värvuse, aroomi ja maitsemeelte kaudu,” väidetakse Veinikino tutvustuses.

Saates on külas Veinikino filmiprogrammi koostaja, animafilmitegija Priit Tender ja sommeljee Helen Põder. Vaatame meiegi filme (mis podcasti-eetrist ei paista, mis teha, küll aga saab iga huviline neist aimu treilerite põhjal) ja mekime nelja veini, mis eelnevates Veinikinodes on olnud. Priit ja Helen räägivad lähemalt, kuidas ühest õhtust võib saada midagi, mis ärgitab ja avardab erinevaid meeli ja mille puhul (nagu veinidega ikka) pole mitte väheoluline osa ka heal seltskonnal.

Järgmised Veinikinod toimuvad 20. novembril Tallinnas ja 21. detsembril Tartus!

Küsimused, pretensioonid, pakkumised ja kommentaarid palun saata meile aadressil vala@delfi.ee. Jälgige meie tegevusi ka Facebookis, lehel www.facebook.com/valavalja.