Tulge kõik, kolame natukene Eesti Veiniteel

Vala välja! #36: Tulge kõik, kolame natukene Eesti Veiniteel by Vala välja

Kuula:

Kirjeldus:
Aasta alguses löödi eelseisvat suve silmas pidades elu sisse Eesti Veiniteele, ühistegevusele, mis tänaseks ühendab 16 kohalikku veinitootjat ja populariseerijat. Veinitee kaardilt on võimalik leida üles pea kõik Eesti parimad veinid ja nende tootjad ning neile kaarti pihus nätsutades ka külla sõita.

Valdavalt ühendab Veinitee neid, kes Eestis ise veini toodavad ja maitseid arendavad, aga nende kõrval ka inimesi, kes neid veine levitavad ja populariseerivad. Veinitee liikmeteks on need veinimajad, -mõisad ja -talud, kellel on veini kõrval pakkuda midagi lisaks: tehase- või mõisatuuri, vestlust ja tutvustust, väikest ampsu ja lonksu. Need pole tehased, vaid käsitöömeistrid, kes ootavad veiniaustajaid sinna, kus vein saab oma alguse – terroir’ile, sinna, kus kasvab mari ja kus see mari omakorda veiniks saab.

Eesti Veinitee saates kutsusime stuudiosse kaks tootjat – Allikukivi Veinimõisa perenaise Raili Heina ja Järiste Veinitalu perenaise Kristel Söödi. Arutame, kuidas on veinitee iseäralikus ajas käivitunud, keda ja millal külla oodatakse, mida pakutakse ja kuidas kontakti luua.

Suvi on täies mastis, palju ilusaid ilmasid on veel kõigi eelduste kohaselt ees ja puhkused on kas käes või algamas. Soovitame – minge Eesti Veiniteele hulkuma. Seal on põnev, maitserikas ja võluv. Rohkem infot ja veinitee kaardi leiab nende kodulehelt: www.veinitee.com

Joogisaate “Vala välja!” stuudios mekkisid koos kahe kohaliku veinitootjaga Eesti veine saatejuhid Liisa, Keiu ja Martin. Küsimuste ja norinate korral kirjutage meile aadressile vala@delfi.ee. Jälgige meie tegevusi ka sotsiaalmeedias – Facebookis ja Instagramis.