LEADELL Pilv: vääramatu jõu klauslit ja palga vähendamist ei tohi kasutada kergekäeliselt

25.03.20 LEADELL Pilv: vääramatu jõu klauslit ja palga vähendamist ei tohi kasutada kergekäeliselt by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Ehkki lepingutes sisaldub sageli nõndanimetatud vääramatu jõu klausel, mis annab õigustuse endale seatud kohustusi mitte täita, tuleks koroonakriisi tõttu raskustesse sattunud ettevõtjal hoolega kaaluda, kas ettenägematud ja temast mitteolenevad asjaolud ei jäta talle tõepoolest võimalusi või on need siiski olemas. Vastasel korral terendab õigusvaidlus ning selles kaotajaks jäämine, nendivad raadiosaates „LEADELL Pilv: õiguses ja õiglusest“ advokaadibüroo LEADELL Pilv advokaadid Pirkka-Marja Põldvere ja Marko Pilv.

Piltlikult: kui transpordifirma veoauto ei pääse viiruse tõttu suletud riigipiirist üle ja kõige otsemat teed pidi Eestisse, siis pikema teekonna tõttu saadetisega mõne päeva jagu hiljaks jäämise saab ettevõte ilmselt andeks, aga kaubaveo katki jätmise mitte, sest alternatiiv oli pikema tee näol olemas.

Advokaatide juttu mööda tuleks sama tõsiselt suhtuda töölepingu seaduse antavasse võimalusse töötajate palka ajutiselt vähendada, sest vastasel korral võidakse põrkuda tagasilöökidega, millega ei osatud arvestada. Seejuures tuleks alustada oma inimestele olukorra selgitamisest.

Samuti võetakse saates jutuks saneerimine. Millal tunda ära õige hetk seda kasutada?

Saadet juhib Karl-Eduard Salumäe.