Stream Poolsada “eestikate” medalit võitnud Piret Ilves avaldab oma pika karjääri saladuse by Matšpall

Stream Poolsada “eestikate” medalit võitnud Piret Ilves avaldab oma pika karjääri saladuse by Matšpall

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-10-11T12:11:10Z

Piret Ilves on Eesti tennisemaastikul fenomen – 50-kordne Eesti meistrivõistluste medalist ja 16-meister, kelle kahte üksikmängu tiitlit (1988 ja 2011) lahutab 13 aastat ning esimest ja seni viimaseks jäänud medalit 36 aastat.

Medalilaudu käib Ilves jätkuvalt tühjendamas seenioride maailmameistrivõistlustel. ITF-i seenioride edetabelis võib ta 50+ naiste kategoorias leida lausa 10. kohalt, kuid ta on olnud ka 45+ naiste seas maailma kolmas reket.

Piret peab veel paar aastat ootama, et täita unistus minna seenioride MM-ile medaleid noppima oma tütre Kadiga, kellega ta on Eesti tasemel mänginud nii võrgu ühel poolel kui ka teineteise vastu.

“Matšpalli” podcastis rääkis Ilves nii oma mängijakarjääri algusest, magusaimatest medalivõitudest, seeniortennisest kui ka treenerikarjäärist ja sellest, kuidas trennis käivad lapsed aastakümnetega on muutunud. Saates meenutati ka Ilvese kohtumisi Kaia Kanepi, Anett Kontaveidi ja Maret Aniga, kellest ühte on ta võitnud ja ühele kaotanud Eesti meistrivõistluste finaalis 0:6, 0:6.

Ühtlasi meenutas ta Eesti esimest Fed Cupi matši 1992. aastal Kreekas ning rääkis Saksamaa klubitennisest, kus ta veel tänapäevalgi tegev on.

Head kuulamist!

License: all-rights-reserved