Aive Mõttus

Psoriaas – ebamugav, kuid uute ravimeetoditega kontrolli all hoitav haigus

Psoriaas – ebamugav, kuid uute ravimeetoditega kontrolli all hoitav haigus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/854115109-tervist-psoriaas-ebamugav-kuid-uute-ravimeetoditega-kontrolli-all-hoitav-haigus.mp3 Kirjeldus: Suvel, kui vähegi võimalik, kanname varrukateta rõivaid ja lühikesi seelikuid või pükse. Osad inimesed siiski häbenevad seda teha, sest neil on psoriaas – see on nahahaigus, mis kuigi kaunis välja ei näe. Psoriaas aga pole nakkushaigus ning sellega saab tänapäeval täiesti edukalt…

Read More

Veresooned ja mälu – kuidas need seotud on?

Veresooned ja mälu – kuidas need seotud on? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/851324140-tervist-veresooned-ja-malu-kuidas-need-seotud-on.mp3 Kirjeldus: Milles seisneb mälu olemus, millised on mälu liigid, kas ja kuidas me mälu treenida saame? Ristsõnade lahendamisest on kahtlemata abi, kuid oma mälu heaks saame teha palju enam.

Read More

Ortopeed: osteoartroosi välja ravida pole võimalik, küll aga leevendada selle sümptome

Ortopeed: osteoartroosi välja ravida pole võimalik, küll aga leevendada selle sümptome Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/848876719-tervist-ortopeed-osteoartroosi-valja-ravida-pole-voimalik-kull-aga-leevendada-selle-sumptome.mp3 Kirjeldus: Osteoartroos ehk liigeskulumus on üks üsna tülikas haigus, mida saavad omal nahal tunda väga paljud inimesed. See tõbi vaevab kuni 20% täisealisest elanikkonnast. Milliseid muutusi see haigus liigestes põhjustab ja mida inimene tunneb? Kas ja milliste ravimeetoditega on võimalik osteoartroosi sümptome…

Read More

Kas muna on kolesteroolipomm või väga tervislik toiduaine?

Kas muna on kolesteroolipomm või väga tervislik toiduaine? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/847251823-tervist-kas-muna-on-kolesteroolipomm-voi-vaga-tervislik-toiduaine.mp3 Kirjeldus: Üsna sageli kuuleme kolesteroolist esimest korda siis, kui meile öeldakse, et vereanalüüs näitab, et seda on liiga palju. Mis on kolesterool, miks meil seda organismis vaja on ja miks peab vere kolesteroolinäitu normi piires hoidma?

Read More

Miks me higistame ning mida ette võtta, et higi lõhn oleks meeldiv?

Miks me higistame ning mida ette võtta, et higi lõhn oleks meeldiv? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/842964487-tervist-miks-me-higistame-ning-mida-ette-votta-et-higi-lohn-oleks-meeldiv.mp3 Kirjeldus: Higistamine on normaalne kehategevuse protsess, kuid tekitab paljudele meelehärmi, sest higi kipub ebameeldivalt lõhnama. Mida ette võtta, et ebameeldivusest pääseda ja end ka higistades mugavalt tunda?

Read More

Tervisemure, mis tabab igat teist üle 50aastast naist

Tervisemure, mis tabab igat teist üle 50aastast naist Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/838100254-tervist-tervisemure-mis-tabab-igat-teist-ule-50aastast-naist.mp3 Kirjeldus: Vaagnapõhjaelundite allavajega on hädas pea pooled postmenopausaalses eas naised. Mis seda soodustab, millised on ohud ja võimalused tervis taas kords saada?

Read More

Vaegkuuljatale tekitab maskide kandmine probleeme. Mil moel?

Vaegkuuljatale tekitab maskide kandmine probleeme. Mil moel? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/834498745-tervist-vaegkuuljatale-tekitab-maskide-kandmine-probleeme-mil-moel.mp3 Kirjeldus: Maskide kandmist COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks soovitavad paljud ning teatud olukordades kaalutakse isegi nende kandmise kohustuslikuks muutmist. Kuulmispuudega inimestele tekitab see aga probleeme – neil pole võimalik enam harjumuspäraselt kaaskõnelejate huultelt sõnu lugeda.

Read More

Kõrget vererõhku aitavad taltsutada need kuus elustiilinippi

Kõrget vererõhku aitavad taltsutada need kuus elustiilinippi Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/829772620-tervist-korget-vererohku-aitavad-taltsutada-need-kuus-elustiilinippi.mp3 Kirjeldus: Kõrge vererõhu kontrolli alla saamiseks ja ohjes hoidmiseks võib elustiili muutes saavutada erakordselt häid tulemusi. Mida soovitavad Harvardi ülikooli teadlased?

Read More

Mida teha, et laste hambad kriisist tervena välja tuleks?

Mida teha, et laste hambad kriisist tervena välja tuleks? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/825772204-tervist-mida-teha-et-laste-hambad-kriisist-tervena-valja-tuleks.mp3 Kirjeldus: Enamik lapsi viibib praegu hommikust õhtuni kodus ning seetõttu on kindlat päevarežiimi raskem hoida. Aga hammastele meeldib just rutiin. Suukool.ee koordinaator ja hambaarst dr Kati Vald jagab nippe, kuidas saavutada selline päevarežiim, mis hammastele meeldiks.

Read More

Koroonaviirus on tekitanud hirmu puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise suhtes

Koroonaviirus on tekitanud hirmu puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise suhtes Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/821014621-tervist-koroonaviirus-on-tekitanud-hirmu-puukentsefaliidi-vastu-vaktsineerimise-suhtes.mp3 Kirjeldus: Eestimaalastel on tekkinud uus hirm. Inimesed kardavad, et puukentsefaliidivastane vaktsiin nõrgestab immuunsust ja soodustab haigestumist koroonaviirusesse. Sestap jäetakse juba kord alustatud puukentsefaliidivastane vaktsineerimine pooleli või ei alustatagi seda. Ometi liigutakse praegu vägagi hoogsalt looduses, kus elab mustmiljon puuki, kes kannavad inimesele ohtlikke haigusi.

Read More