Teistmoodi Tulevik

4 Teistmoodi Tulevik Mp3

Kuula:

Kirjeldus:
VÄLIS: Majanduslangused on USA poliitikat muutnud vasakpoolsemaks, mida arvame Euroopa Liidu 750 miljardi suurusest laenuabist, miks EKRE kiidab Hispaania vennaspartei piirangute vastaseid proteste, kuigi Eestis ollakse suurimad piirangute pooldajad ning Tartu sotside soovist murul lasta pikemaks kasvada.
KÜLAS: Sven Mikser aitab vaadata kuidas koroona maailma ühtsust mõjutada võiks ning mida Euroopa parlamendis suurlaenu võtmisest arvatakse.
AJALUGU: Jaak Juske räägib kuidas tekkis ja miks on sotsiaaldemokraatia ning kommunism nagu öö ja päev erinevad ideoloogiad.

Teistmoodi Tulevik

Teistmoodi Tulevik #3

Kuula:

Kirjeldus:
Koos Lauri Läänemetsaga teeb mais saadet Riina Sikkut.
VÄLIS: Soome sotside toetus on tõusuteel, Saksamaa välisministri hoiatus, Taani targad investeeringud ning Suurbritannia ja Tabivere hooldekodud.

Koos saatekülalise Indrek Saarega möödus kõigil kolmel aasta esimeheks kandideerimisest ja fookusesse võeti Indrek Saare hiljutine kõne erakonna volikogus ja sotside roll Eestis.

Ajaloolane Jaak Juske räägib seekord ühest esimesest Eesti sotsiaaldemokraadist naispoliitikust Alma Ostra Oinasest.

Teistmoodi Tulevik

Teistmoodi Tulevik #2

Kuula:

Kirjeldus:
Iganädalane saade mõtestab sotsaaldemokraatia olemust ja tulevikku Eestis ja maailmas. Maikuus on Lauri Läänemetsa kaassaatejuht Riina Sikkut.

Saates:
VÄLIS: koroonakriisi kõige kriitilisem ressurss on riiklik haiglavoodikohtade arv. Palju on neoliberalistliku majandusmudeli tingimustes paarikümne aastaga vähenenud haiglakohtade arv kriisis rängalt kannataval Prantsusmaal ja USAs?

TERVISHOIU TULEVIK: pikaaegse PERHi nõukogu liikme Hanno Mattoga arutame, et kas kriis toob kaugtöö ka meditsiini ehk tervisekapsel igasse külakeskusesse? Kas meditsiinitehnikute koolitamine võiks olla ala, mille pealt Eesti tulevikus kõvasti teenib?

JUSKE AJALOOMINUTID: Kui napilt läks Asutavas Kogus läbi sotside esitatud maaseadus, mis muutis Vabadussõjas sõdivad eestlased päriselt oma maa peremeesteks?

Õppevideod, Kristo Siig

#70 Õppevideod, Kristo Siig by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Klassiõpetajad Karin Tõevere ja Signe Varendi õpivad koos taskuhäälingu loomist.

Kristo Siig töötas ainult veidi aega ajalooõpetajana kui mõistis, et õpilased vajavad enamat kui õpik ja õpetaja loeng. Peagi loobus ta õpikust, tegi oma õppematerjalid ja õppevideod ise ning hakkas kasutama ümberpööratud klassiruumi põhimõtet. Loodud ajalooteemalised õppevideod 5.-8. klassini on ta koondanud YouTube’i, millel 2,72 tuhat tellijat ning vaatamisi üle 675 tuhande. Saates räägib Kristo: kuidas ja miks videod sai loodud ning kuidas ta soovitab neid õpetajatel kasutada.

Hetkel Kristo kooliõpetajana ei tööta vaid õpib doktorantuuris ja panustab haridusäppi loomisesse Master. Kõik õpetajad, kes soovivad loodavat rakendust katsetada, võivad Kristoga ühendust võtta (lingi leiate kirjelduse lõpust).
Ja kui Kristo ütles, et tänapäeval on oluline, et inimesed liiguksid erinevate valdkondade vahel, see paneb mõtted liikuma ja tekitab innovatsiooni. Siis meie ütleme, et kuula Kristot, sest see paneb mõtted liikuma ja tekitab innovatsiooni.

Saade salvestatud 25.06.2019

Kristo…
00:41 teekond ajalooõpetajaks
06:41 innovatsioon ajalooõpetuses
09:50 ajalookanali tekkelugu
14:11 kasutab ümberpööratud klassiruumi meetodit
17:25 planeerib õppeprotsessi ning kasutab kujundavat hindamist
22:33 toob välja videoõpetuse positiivsed ja negatiivsed tahud
26:08 soovitused õppevideode kasutamiseks
28:23 õppevideode loomeprotsess
31:40 meemide maaim
34:26 jagab end kolme valdkonna vahel: haridus, ajalugu ja ettevõtlus
34:56 loob haridusäppi Mastery
42:51 haridusuuendused
50:44 digitaalse maailma kasutamine õppetöös
54:14 tulevikuplaanid ja õpetajatöö plussid
55:08 raamatu- ja videosoovitus ajaloohuvilistele

Kristo Siia ajalooteemalised õppevideod
https://www.youtube.com/user/kristosiig
https://www.facebook.com/ajaloovideod/

Haridusäpp Mastery
https://sites.google.com/view/masteryops

“Õpime koos”
Instagram www.instagram.com/opimekoos
Facebook www.facebook.com/opimekoos
YouTube https://bit.ly/39MzgLo
Apple Podcasts https://apple.co/2JJ6Xmh

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

2010ndad. I osa.

2010ndad. I osa.

Kuula:

Kirjeldus:
Ringjoonelised võtavad kokku peatselt mööduva aastakümnendi esimese poole silmatorkavaimad sündmused. Muljetatakse nooruspõlveaegsetest majanduskriisist, Araabia kevadest, Ukraina seisust ning omaendi mälestustest nende aegade taustal.

Mihkel Ja Lennart

Tamara Podcast – Mihkel Ja Lennart

Kuula:

Kirjeldus:
Mihkel ja Lennart saavad üle pika aja jälle kokku ning räägivad, mis nende elus vahepeal juhtunud on. Vestlused keerlevad suhete ja muusika keskselt ning lisaks fantaseerime ka ajaloost.

„Eesti ajalooromaan“: kas ikka need vanad vastamata küsimused?

„Eesti ajalooromaan“: kas ikka need vanad vastamata küsimused?

Kuula:

Kirjeldus:
Viimastel aastatel on Eesti kirjanikud taas hakanud kirjutama ajaloolisi romaane. Eriliselt on esile kerkinud huvi keskaja vastu. Selle põhjuseks on kindlasti uued avastused Eesti keskaja uurimisel aga ilmselt ka üldisem keskaja moodi tulek maailmas. Ometi on põhjust küsida – miks keskaeg? Miks just nüüd? Mida uut on võimalik öelda sajanditetaguste sündmuste kohta ning kas kirjanike ja lugejatena on meil tõesti võimalik toonaseid inimesi ja olusid mõista või peegeldame nõnda lihtsalt oma kaasaja muresid möödanikku.

Arutelu juht: Peeter Helme Postimehe peatoimetaja
Osalejad: Ajalookirjanikud Erkki Koort ja Mehis Tulk

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Oliver Orro ja oli kord Kopli

episood 33 – Oliver Orro ja oli kord Kopli

Kuula:

Kirjeldus:
Kopli on maagiline ja salapärane koht, täis vastuolulisi legende, tundeid ja kogemusi. Ühtedele on see kalleid mälestusi täis kodukant, teistele ohtlik kriminogeenne pesa. Reaalsuses on Kopli natuke kõike ja eks igaühe vaatenurk sõltub tema enda kogemustest.

Saates on külas arhitektuuriajaloolane Oliver Orro, keda tõmbavad Kopli-sarnased kohad oma vastuolude ning ajalooga. Oliver on kirjutanud raamatu „Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas“, vestelnud paljud endiste ja praeguste Kopli elanikega ning ise sealkandis omajagu hulkunud.

Räägime Kopli ajaloost, tänapäevastumisest ja Koplist 1990ndatel, kui selle asumiga lapsi hirmutati. Lisaks meenutab Oliver enda seiklusi sel põneval poolsaarel.
Intro kestab 17 minutit.
Head kuulamist, sõbrad!

Aro Velmet – kultuuri- ja teadusajaloolane, kes õpetab küsima “miks?”

#012: Aro Velmet – kultuuri- ja teadusajaloolane, kes õpetab küsima “miks?” by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Aro Velmet on New Yorgi ülikooli (NYU) ajaloodoktorant. Ta on palju oma aega pühendanud Prantsuse koloniaalajaloo meditsiiniuuringute analüüsimisele. Sain Aroga kokku, et arutada temaga sotsiaalsete muudatuste juhtimist olukorras, kus käärid kogu arvamuste spektri äärmuste vahel on nii suured, et ühise lahenduse leidmise asemel kaotavad huvigrupid inimliku empaatia ning tekib konflikt.

Me arutame Aroga väga paljusid teemasid:

– kuidas tekib tõde?
– enne kui võrrelda end teiste riikidega, peaksime pidama maha sisemised debatid ning leidma vastused miks me tahame neid väärtuseid saavutada;
– kuidas otsida konsensust keeruliste ühiskondlike küsimuste lahendamisel?
– naiste rollist Eesti ühiskonnas ning kuidas meestekeskse ühiskonna harjumuslikkus nende võimalusi tagasi hoiab;
– kuigi faktipõhist argumentatsiooni eirav maailm pole ajaloos midagi uut, on ta selline keskkond uuesti tekkinud – miks?
– ja lõpuks ka New Yorgi inimestest, eestlaste konkurentsivõimest ning eksperimenteerimise vajalikkusest.

Saade on salvestatud 17. septembril 2016 Brooklynis, kus Aro hetkel elab ja sealt igapäevaselt metrooga Manhattanile oma väitekirja kirjutama sõidab. Head kuulamist!

Podcasti taustamuusika: www.soundcloud.com/sander. Kõik õigused kaitstud.