Kumb süüdi oli – Toyota või BMW? Ja kuidas Ogier’ väike “kõks” ralli lõpplahendust mõjutas?

Kumb süüdi oli – Toyota või BMW? Ja kuidas Ogier’ väike “kõks” ralli lõpplahendust mõjutas?

Kuula:

Kirjeldus:
Horvaatia ralli finaalpäev algas pauguga – Sebastien Ogier tegi ülesõidul avarii ja lõhkus kaardilugeja-poolse ukse. Kas ja kui palju see intsident tšempioni mõjutas ning kas Elfyn Evans murdus taas suure pinge all? Jaan Martinson vahendab muljeid otse Zagrebist. Kuulame ära ka neljanda kohaga leppima pidanud Ott Tänaku lõpuintervjuu.

Mida tähendab Joe Bideni valimisvõit automaailma valguses?

61. Mida tähendab Joe Bideni valimisvõit automaailma valguses? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Kuigi vaidlused, millal Joe Biden presidendiks saab, on alles käimas, on see juba üpris selge. Biden on ka välja käinud oma esimesed mõtted, kuidas USA-d reformida ning see muudab märkimisväärselt ka autotööstust.

Lisaks Bideni mõjule autotööstusele arutame BMW uut kopranäoga iX elektrimaasturit, mille turunduskampaania on kõvasti poleemikat tekitanud, sest BMW on otsustanud oma põhiklientuuril lihtsalt näo täis sõimata. Miks nii?

Škoda plaanib innovatsiooni turvavööde kinnituspesade osas ning fookus on LED-tuledel, mis peaks pesade leidmise ning ka nende kinnituse kontrollimise lihtsamaks tegema. Kas see on vajalik uuendus ning mis võiks olla selle kitsaskohad?

Proovisõiduautoks oli uus Toyota Yaris hübriid, mille tugevuseks on Toyota arendustöö, nõrkadeks kohtadeks aga suurus ja hind. Kas see on ostmist väärt ning kuidas see võrdluses konkurentidega hakkama saab?

Lõpetuseks räägime ELKE esindaja Raido Rosenfeldiga uuest 7-kohalisest Toyota Highlanderist ning tähistame ELKE sünnipäeva – just 17.11.2020 täitus firmal asutamisest 30 aastat.

Legendaarne autodisainer toob meieni maailma kergeima superauto

42. Legendaarne autodisainer toob meieni maailma kergeima superauto by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojendus” mõtiskleb sel korral superautode teemal, põhjuseks Gordon Murray uus superauto T.50.

Lisaks superautole tuleb juttu ka kütuselisanditest, täpsemalt etanoolilisandist, mille pealetung jätkub. Kuid kas etanool päästab päriselt maailma või on tegu hoopis näilise lahendusega, mis tegelikult keskkonnale isegi koormavam on?

BMW tutvustas uut neljanda seeria kupeed, mis palju üllatusi kaasa ei too. Disainilahendus järgib Baierimaa autotootja viimaseid lahendusi ning ka ajamite poolest on pakkumine väga traditsiooniline.

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio. Eestis on vast vähe inimesi, kes teavad, mida neljaleheline ristikhein Alfa Romeol tähendab, kuid neid võiks olla palju rohkem. Eriti arvestades, et Quadrifoglioga tundsime me mõlemad midagi sellist, mida ammu (või isegi kunagi) pole tundnud. Sel autol on hing!

Pisut räägime ka liisimisest ja ostmisest, täpsemalt sellest, miks meie just liisimise või ostmise kasuks oleme otsustanud. Nagu arvata võib, on mõlemal pool suhteliselt ratsionaalsed põhjendused kui ka omad probleemid.

Kas loodav veapunktisüsteem saab liiklusrikkumised lõpuks kontrolli alla?

18. Kas loodav veapunktisüsteem saab liiklusrikkumised lõpuks kontrolli alla? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojenduse” 18. osa räägib hetkel Eesti automaailma ühest kõige kuumemast teemast – veapunktisüsteemist. Selgitame, mis see on ja räägime pisut teiste riikide kogemusest sarnaste süsteemide rakendamisel.

Samal ajal ei saa ka meie üle ega ümber värskest WRC maailmameistrist Ott Tänakust ning kui see, millises meeskonnas Eesti rallisõitja jätkab jääb Delfi rallipodcasti “Kuues käik” pärusmaaks, siis meie räägime hoopis sellest, kuidas Tänak Toyota igapäevasõidukite arendamisesse panustanud on.

Toyota haakub ka väga hästi Tokyo autonäitusega, millel loomulikult tutvustati mitmeid erinevaid tulevikusõidukeid. Viimasel ajal on näiteks vesinikuautosid tutvustavaid üritusi olnud niivõrd palju, et ühel saatejuhtidest on need peas lausa sassi minemas.

Proovisõiduautoks oli BMW M850i Gran Coupe – masin, mil aiste vahel koguni 390 kilovatti võimu ning mis seetõttu mõlemale saatejuhile pisut hirmu valmistas. Kui valida aga korteri või maja ja auto ostmise vahel, kas M850i on kõige õigem valik?

Nipinurgas paneme südamele, et tänasest muutusid 110 ja 100 km/h lõikude piirkiirused. Hetkel on liikluses üks kõige ohtlikumaid aegasid, kus temperatuurid kõiguvad nulli ümber ning toovad seega kaasa pideva sulamise ja jäätumise, samal ajal võivad inimesed aga vabalt veel suverehvidega sõita. Kui sellele lisada pimeduse kiire tulek, ongi valmis retsept, mis lihtsalt avariisid võib tekitada.