Personalijuht: kuidas väärtused ettevõttes elama panna

08.06.21 Sisuturundussaade. Personalijuht: kuidas väärtused ettevõttes elama panna

Kuula:

Kirjeldus:
Töötajate heaolust ja selle seosest ettevõttesse panustamisega ning ettevõtte väärtuste olulisusest räägib saates infotehnoloogia täislahendusi pakkuva IT-ettevõtte TietoEVRY personalijuht Sigrid Mõisavald.
 
Saates tuleb jutuks, mida töötajate heaolu juures silmas pidada, milline roll on sealjuures juhtidel ja millised on praegusel muutuste ajal põhilised töötajaskonnaga seotud väljakutsed.
 
Kahe suure ettevõtte Tieto ja EVRY hiljutisel ühinemisel tehti läbi ka väärtuste loomise ja vastuvõtmise protsess. Kuidas see rahvusvahelises 24 000 töötajaga ettevõttes välja nägi ja millega TietoEVRY Eesti üksuse personalijuht soovitab väärtuste juurutamisel arvestada, kuuleb lähemalt juba saatest.
 
Saatejuht on Mai Kroonmäe.

Oleg Shvaikovsky: rakenda oma isiklikku ressurssi, et midagi tähendusrikast siin maailmas ära teha

Oleg Shvaikovsky: rakenda oma isiklikku ressurssi, et midagi tähendusrikast siin maailmas ära teha by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on ligemale 25-aastase kogemusega IT ja telekomi valdkonna tippjuht Oleg Shvaikovsky. Ta on olnud tüüri juures nii Nortalis, Telias, Elionis kui ka MicroLinkis. Mõni kuu tagasi lahkus Oleg Nortali juhatusest, kus ta oli kaheksa aastat ning tegeleb nüüdsest täiel rinnal Püha Johannese koolis füüsika õpetaja ja kooli administratiivtööga. Kuigi see elumuutus tuli paljude jaoks üllatusena, oli Oleg tegelikult kannapööret pikalt ette planeerinud. Püha Johannese kooli juures on ta juhatuse liikme ja asutajaliikmena olnud juba 2013. aastast. Istusime Olegiga maha ja rääkisime tema karjäärist juhina ning jutt läks muuhulgas sügavuti teemadesse, mis puudutavad tähendusrikaste ja elumuutvate valikute tegemist nii töös kui ka elus laiemalt.

“Sul on õigus, selle valiku taga on kindlasti minu väärtusmaailm ja -hinnangud. Ma olen veendunud, et kogu see ressurss, mis sinu käes on – on need siis haridus, oskused, sotsiaalne võrgustik, raha jne. – see pole sinu ressurss. See on sulle antud, et sa sellega midagi ägedat ja head ära teeksid siin maailmas. Ja mingil hetkel sinult küsitakse: kuhu sa oled oma talendi rakendanud? Mida head sa oled maailmas ära teinud? Selle asemel, et rääkida, et meil on tänavad räpased, mine sina ise isiklikult ja korista, kasvõi kampaania ‘Teeme ära!’ raames, tund aega tänavaid. Selle asemel, et rääkida, et lastekodudes on liiga palju lapsi, võta sina isiklikult ja lapsenda üks laps. Jne. See kõik hakkab meist endist pihta, meie suhtumisest ja vastutusest elu ees. Kui igaüks meist kasvõi ühe väikese sammuksese ära teeks soovitu suunas, siis maailm oleks palju parem koht, kus olla ja elada. Kui me esmajärjekorras mõtleme, kuidas ma ise saaksin oma elu kõige paremini elada, siis mulle tundub, et meil on ka piisavalt inimesi, kes võiksid pöörata pilgu ühiskonnale ja küsida endalt, et mida ma saan kellegi teise heaks ära teha. Mina olen leidnud oma võimaluse maailma panustada Püha Johannese kooli näol. Igaüks peab leidma oma tee, just selle, mis tema jaoks on tähendusrikas ja mõtestatud tegevus.” – Oleg Shvaikovsky

Kuulake ikka …

Sisuturundussaade: IT-juht – kaablipaigaldaja või äriedendaja?

17.05.21 Sisuturundussaade: IT-juht – kaablipaigaldaja või äriedendaja?

Kuula:

Kirjeldus:
Milline on IT-juhi roll ettevõttes, milliste ülesannete lahendamisega tuleb tegeleda? IT-juhtimisest räägib saates IT-taristu ettevõtte Oixio IT-juhtimise ärisuuna juht Rein Lindmäe.

IT-juhi vajadus kasvab koos ärimudeli sõltuvusega tehnoloogiast. Üleüldse tuleks kogu IT joondada ärieesmärkide järgi. Saates kuuleb, millises etapis on mõistlik osta infotehnoloogia haldust ja juhtimist teenusena sisse, millal palgata ettevõttesse IT-juht. Lisaks ka, kuhu suunas liigub IT roll kogu äri toetamise juures ja palju muud.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

IT-firma Net Group uuest ärisuunast: otsime julgust ebaõnnestuda

06.05.21 Sisuturundussaade. IT-firma Net Group uuest ärisuunast: otsime julgust ebaõnnestuda

Kuula:

Kirjeldus:
Rahvusvaheline äri- ja tarkvaraarenduse ettevõte Net Group on alustanud uue strateegiasuunaga. Koostöös kliendiga arendatakse tarkvarateenus, millega sisenetakse välisturgudele. Ettevõtmisest, mis ei ole klassikaline start-up ega veel ka spin-off, mistõttu on see saanud nime spin-up, räägib saates Net Groupi tegevjuht Priit Kongo.

Keda koostööpartneriteks otsitakse, kuidas kujuneb osalussuhe, milliste tarkvaraarendustega on juba alustatud ja millised plaanid terendavad tulevikus, kuuleb lähemalt saates.

Saatejuht on Mai Kroonmäe.

Sisuturundussaade: küberturvalisus algab töötajate koolitamisest

05.05.21 Sisuturundussaade: küberturvalisus algab töötajate koolitamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Saates räägime rahvusvahelise IT-ettevõtte CGI küberturvalisuse ekspertide Catlyn Kirna ja Rein Luhtaruga küberkaitse olukorrast Eestis ja mujal. Juttu tuleb ka küberhügieenist, selle hoidmisest ja koolitustest.

CGI tegeleb ka süsteemide testimisega. Kas neil on õnnestunud leida täiesti turvaline süsteem? Kas kasutajamugavus ja turvalisus on omavahel pöördvõrdelises seoses?

Juttu tuleb ka sotsiaalsest mõjutamisest ja sellest, miks peaksid ettevõtjad oma töötajaid selle teema osas harima.

Saadet juhib Hando Sinisalu.

Karl Laas: virtuaalmaailmas tunneme puudust inimlikul ja emotsionaalsel tasandil suhtlusest

Karl Laas: virtuaalmaailmas tunneme puudust inimlikul ja emotsionaalsel tasandil suhtlusest by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Käesolev episood on valminud koostöös ettevõttega Upsteem, kes pakub ägedaid tarkvaralisi lahendusi nii arenguvestluste kui ka tagasiside ja rahulolu-uuringute läbiviimiseks organisatsioonides. Minu seekordseks vestluskaaslaseks ongi Upsteem’i juht ja üks ettevõtte asutajatest Karl Laas. Tundes Karli juba aastaid, võin öelda, et ta on pühendunud juhtimise ja inimeste arendamise tehnoloogiate fänn. Meie vestlused Karliga on minu jaoks alati olnud põnevad; tema huvi valdkonna vastu peegeldub ka selles, et ta on kursis, mis parasjagu HR tehnoloogiate valdkonnas toimub. Selles episoodis põrgatamegi Karliga mõtteid selle ümber, mida on tänane uus reaalsus toonud HR ja juhtimis-uuringute valdkonda ning millised on erinevad võimalused tänases virtuaalmaailma poolt kaaperdatud tiimides traditsiooniliste HR uuringutega paremat meeskonnatunnetust luua.

“Virtuaalmaailm, kus me kõik nüüd viimase aasta oleme peaasjalikult toimetanud, on paratamatult kaasa toonud teatud puudujäägi inimlikul tasandil suhtluse osas. Seda saab ja tuleb lahendada. Tänastes koroonatingimustes olemegi Upsteem’i meeskonnaga välja töötanud täiesti uue rahulolu-uuringu standardi, mis pöörab ekstra tähelepanu just kaugtööga kaasnevale füüsilisele eraldatusele ning aitab kraadida, kuidas ühes või teises tiimis ikkagi meeskonnatundega asjalood on. Oleme oma klientidega koostöös aru saanud, et tänases uues reaalsuses on vaja iga teatud aja tagant mõõta meeskonna pulssi ja kaardistada meeskonna olukord uuesti. Oluline on aru saada, kuidas juhid tiimiga toime tulevad ning mis on meeskonna vaimse tervise hetkeseis. Oleme klientidega arutanud, et kodukontor ja 24/7 online elu võivad kaasa tuua mitmeid ületöötamise ja kvaliteetsetest inimsuhetest võõrandumisega kaasnevaid nähtusi. Ja seetõttu on mul väga hea meel, et me saame aidata organisatsioonidel avastada selliseid võimalikke puudujääke ja ohukohti meeskondade sisekliimas.” – Karl Laas

Kuulake ikka …

PS! Raamat, millest vestluses ka juttu on: Karl Laas ja Vladimir Jelov. Personalivaldkonna infosüsteemid, sissejuhatus. Olevik, tulevik, rakendamine ja valik.

Kristel Kruustüki matemaatikahirm muutus matemaatikaarmastuseks.

Kristel Kruustüki matemaatikahirm muutus matemaatikaarmastuseks.

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) podcast’i järjekordses saates käis külas Testlio asutaja ja tegevjuht ning IT Kolledži edukas vilistlane Kristel Kruustük, kes rääkis oma ebatavalisest teekonnast tehnoloogiavaldkonda ning andis eriala valivatele noortele kasulikke nõuandeid.

Sisuturundussaade: lõpuni lollikindlat IT-süsteemi pole olemas

27.04.21 Sisuturundussaade: lõpuni lollikindlat IT-süsteemi pole olemas by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Infotehnoloogia on äri aluseks, sellest täna puutumata jääda on vägagi keeruline. IT-taristu kõik osad on omavahelises seoses ja et tervik efektiivselt ja järjepidevalt saaks töötada, on vaja, et viimne kui üks osa korralikult toimiks.

Millised on infotehnoloogiaga seotud probleemid, millega tuleks pöörduda spetsialistide poole, millised on esimesed sammud, millest alustatakse, ja mida täpsemalt kujutavad endast Oixio töökoha, võrgu- ja serveriteenused, kuuleb saatest. Stuudios on külas IT-taristu ettevõtte Oixio teenustejuht Vahur Parve.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Töö ja palk: 100 Eesti naist alustas ümberõpet IT-s töötamiseks

20.04.21 Töö ja palk: 100 Eesti naist alustas ümberõpet IT-s töötamiseks

Kuula:

Kirjeldus:
„Töö ja palgaˮ saates võetakse põhilise vaatluse alla naiste töötamine IT-sektoris. Juttu tuleb märtsis loodud ja naistele mõeldud tasuta ümberõppeprogrammist, mille lõpetajatel on võimalik asuda tööle IT valdkonnas.

Targa Töö Ühingu spetsialistid Ave Laas ja Sirja Sulakatko jagavad, miks sellise programmi loomine ette võeti ja miks on oluline rohkem naisi IT-sektorisse tööle saada. „Ei ole olemas põhjust, miks naised IT-sse ei sobi,ˮ ütles Ave Laas.

Saate lõpuosas räägivad töötukassa tööandjate teenusejuht Livia Laas ning noortevaldkonna juht Olav Kersen sellest, mida põnevat leidub tänavusel töö-, karjääri ja noortemessil.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Digiturunduse praktikum: kuidas YouTubes rohkem tähelepanu saada?

16.04.21 Digiturunduse praktikum: kuidas YouTubes rohkem tähelepanu saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas videoturunduse ajaveebi looja ja peamine sisutäitja Reigo Kimmel, kellega tuleb juttu videoturundusest, videode levitamise tehnikatest ja turundamisest maailma teisel positsioonil asuval veebilehel. Juttu tuleb ka teistest kanalitest ja video tootmise köögipoolest.
Juttu tuleb ka SEO, videode pealkirjade, pildi ja subtiitrite olulisusest.
Youtube kanalite haldajatel soovitab Kimmel kasutada tööriistu, mille lingid leiate siit: https://videoturundus.ee/video-IQ
Saadet juhib Priit Kallas Dreamgrow Digitalist.