#34 Parima sõduri otsingul

#34 Parima sõduri otsingul

Kuula:

Kirjeldus:
Viimati 2013. aastal toimunud Sõduripäevadel selgitatakse terve Eesti peale välja parim jagu ajateenijaid. Tulge kaasa Remniku puhkekeskusesse Peipsi põhjakaldal ning tutvuge tublimate, tragimate ning nupukamate sõduritega.

#33 Tippsportlased ajateenistuses

#33 Tippsportlased ajateenistuses

Kuula:

Kirjeldus:
Teenistuse riigi ees peavad läbima ka vabariigi parimad tippsportlased. Ajateenistuse eripärasid kaitseväe spordirühmas meenutavad kümnevõistleja Janek Õiglane, jetisõitja Marten Männi ning suusataja Henri Roos. Lisaks muljetame muidugi sportlaste igapäevategemistest, olümpiaplaanidest ja paljust muust.

Kevadtormiks kaevikusse

#32 Kevadtormiks kaevikusse

Kuula:

Kirjeldus:
2021. aasta suurõppus Kevadtorm on täies hoos! Milliste emotsioonidega liigutakse vastu reservieelsele viimasele pingutusele ning kuidas on ennast metsas sisse sätitud? Kõigele sellele ja paljule veel vastavad sõdurid ja ohvitserid Eesti erinevatest väeosadest.

Kaitseväe kärbetest ja homoabielu seadustamisest

Kaitseväe kärbetest ja homoabielu seadustamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks kaplanite ja orkestrite koondamise ning roheliste algatuse nn homoabielu seadustamiseks. Lisaks tuleb jutuks Ungari välisministri intervjuu Objektiivile ja Prantsusmaa sõjaväelaste kriitika valitsuse integratsioonipoliitika aadressil.

Kus sünnivad juhid?

#31 Kus sünnivad juhid?

Kuula:

Kirjeldus:
Ajateenistuse lõppedes leidub rohkelt noori, kes riigikaitses enda kutsumuse leiavad. Valikuid tegevteenistuseks on mitmeid. Kaitseväe akadeemiale pühendatud episoodis uurime, mida kujutab endast õppimine Eesti ainukeses kõrghariduse tagavas sõjakoolis, et sirguda juhiks.

Maailmasõja veteraniga

#30 Maailmasõja veteraniga

Kuula:

Kirjeldus:
Veteranipäeva puhul sõidame külla elujõulisele Jätkusõja veteranile soomepoiss August Neidrale. August Neidra astus Soome armeesse 1943. aasta novembris. 200. jalaväerügemendis sai ta väljaõppe Taavettis ja Jalkalas ning võttis osa tõrjelahingutest Karjala kannasel, Viiburi lahel ja Vuoksel. Lootes võidelda ka Eesti vabaduse eest, naasis kodumaale, kus lõpuks nõukogude võimud ta kinni võtsid. Podcastis jagab August mälestusi sõjaajast ning nõukogude vangilaagrist. 𝗞𝗼̃𝗶𝗸 𝗲𝗽𝗶𝘀𝗼𝗼𝗱𝗶 𝘀𝗮𝗹𝘃𝗲𝘀𝘁𝗮𝗺𝗶𝘀𝗲𝗹 𝗼𝘀𝗮𝗹𝗲𝗻𝘂𝗱 𝗼𝗹𝗶𝗱 𝗖𝗢𝗩𝗜𝗗-𝟭𝟵 𝘃𝗮𝘀𝘁𝘂 𝘃𝗮𝗸𝘁𝘀𝗶𝗻𝗲𝗲𝗿𝗶𝘁𝘂𝗱 𝘃𝗼̃𝗶 𝗮𝗻𝗱𝗻𝘂𝗱 𝗻𝗲𝗴𝗮𝘁𝗶𝗶𝘃𝘀𝗲 𝘁𝗲𝘀𝘁𝗶 𝘁𝘂𝗹𝗲𝗺𝘂𝘀𝗲.

Comedy Estoniaga lasketiirus

#29 Comedy Estoniaga lasketiirus

Kuula:

Kirjeldus:
Enda ajateenistuskogemusest käisid muljetamas koomikud Comedy Estoniast. Lisaks kaitseväele arutati loomulikult olukorrast Eesti komöödiamaastikul ning kõigest muust olulisest, mis vabas vestluses pähe torkab. Ühtlasi käidi ka lasketiirus uut automaatrelva R-20 proovimas. Head kuulamist!

Metsalaagri südames

#28 Metsalaagri südames

Kuula:

Kirjeldus:
Metsalaagritest rääkimine pakub meie podcasti külalistele alati elevust. Märtsi keskpaigas lihvisid küberväejuhatuse ajateenijad oma praktilisi oskusi 11-päevases metsalaagris Nursipalus ning Sirgalas. Sõdurilehe podcast uuris kohapeal, millised on võitlejate mõtted ja emotsioonid kurnava väljaõppe lõpusirgel.

Luksushotellist telki

#27 Luksushotellist telki

Kuula:

Kirjeldus:
Kaitseväe põnevad väljakutsed saab vastu võtta ka siis, kui ülikoolidiplom juba käes ning kõrgelennuline töökarjäär käimas. Detsembri keskel rääkisisme just seda viisi talitanud mehega. Reamees Rauno Põld Küberväejuhatusest selgitab meile, kuidas kõrgharidus, edukas töökogemus ning üldine südikas pealehakkamine elus on temal aidanud kaitseväes maksimumi saaavutada.