Keiu Virro

Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab?

Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1126760074-lappaja-kes-veel-uldse-luuletusi-loeb-voi-kirjutab.mp3 Kirjeldus: Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab? by Delfi Tasku

Read More

Raamatupoed ja koroonalained. Kuidas poodidel on läinud? Milliseid raamatuid ostetakse?

Raamatupoed ja koroonalained. Kuidas poodidel on läinud? Milliseid raamatuid ostetakse? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1110591553-lappaja-raamatupoed-ja-koroonalained-kuidas-poodidel-on-lainud-milliseid-raamatuid-ostetakse.mp3 Kirjeldus: Eesti raamatupoodidel on läinud koroona esimese ja teise laine ajal ja järgselt hästi. Mida aga enim on ostetud? Mida toob tulevik?

Read More

Ave Taavet, sõõm värsket õhku eesti kirjanduses

Ave Taavet, sõõm värsket õhku eesti kirjanduses Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1080087571-lappaja-ave-taavet-soom-varsket-ohku-eesti-kirjanduses.mp3 Kirjeldus: Ave inspiratsiooniallikaks on postsovjetlik elulaad ning tema lood on läbi põimitud soojast huumorist.

Read More

“Ööülikool” alustas raamatusarjaga, avateoseks Jaan Kaplinski “Vaimu paik”

“Ööülikool” alustas raamatusarjaga, avateoseks Jaan Kaplinski “Vaimu paik” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1067032585-lappaja-ooulikool-alustas-raamatusarjaga-avateoseks-jaan-kaplinski-vaimu-paik.mp3 Kirjeldus: Ööülikooli looja Jaan Tootsen räägib podcastis avaraamatust ning Ööülikoolist laiemalt. Ühtlasi avab pisut kaarte järgmise raamatu kohta.

Read More

Siim Lill. Tartu põrandaaluse kirjanduse alustala

Siim Lill. Tartu põrandaaluse kirjanduse alustala Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1045063474-lappaja-siim-lill-tartu-porandaaluse-kirjanduse-alustala.mp3 Kirjeldus: Nagu Vassili Kandinskyl, kelle teost Siim Lill ühes artiklis arvustab, on loomingu kõrval sama oluline tema kulissidetagune roll. Juunikuus, kui olud lubavad, peaks tulema Siim Lille esimese luulekogu pealkirja esitlus.

Read More

Kuidas on läinud pandeemia-aastal raamatukogudel?

Kuidas on läinud pandeemia-aastal raamatukogudel? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1031338348-lappaja-kuidas-on-lainud-pandeemia-aastal-raamatukogudel.mp3 Kirjeldus: Eelmine kevad pani raamatukogud kiiresti oma tööd ümber korraldama. Raamatukoguhoidja roll on aga nüüd senisest veelgi laiem, eriti koolilaste ja pensionäride jaoks.

Read More

Reijo Roos. Noor luuletaja, kes elab kahes keeles

Reijo Roos. Noor luuletaja, kes elab kahes keeles Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1017325918-lappaja-reijo-roos-noor-luuletaja-kes-elab-kahes-keeles.mp3 Kirjeldus: Miks hakkas Reijo Roos kirjutama, kuidas on tal läinud luuleprõmmudel ning mida ta arvab sellest, et tänapäeval võib igaühest Instagramis kergesti värsisepp saada? Kuula “Lappaja” uues osas vestlust noore luuletajaga, kes pärast meie kõnelust hakkas jalgsi Tallinnast Haapsalu poole astuma!

Read More

Krimikirjanduse suunad. Naisuurijate ülekaal, liiga palju krimiteoseid raamatupoodides

Krimikirjanduse suunad. Naisuurijate ülekaal, liiga palju krimiteoseid raamatupoodides Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/999699643-lappaja-krimikirjanduse-suunad-naisuurijate-ulekaal-liiga-palju-krimiteoseid-raamatupoodides.mp3 Kirjeldus: Miks on viimasel ajal pea kõik detektiivid naised? Kas võiks luua kirjanikupalga krimikirjanikule?

Read More

Kuidas suurte raamatupoodide kõrval ellu jääda?

Kuidas suurte raamatupoodide kõrval ellu jääda? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/980253988-lappaja-kuidas-suurte-raamatupoodide-korval-ellu-jaada.mp3 Kirjeldus: Kuigi Eestisse on tekkinud mõnusaid teise ringi poekesi nagu Fahrenheit 451° raamatutuba Tartus, pole iseseisvatel äridel kerge Apollo ja Rahva Raamatu kõrval silma paista. Eriti julge samm on hakata müüma uusi teoseid. Just sellega tegeleb raamatupood Puänt Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.

Read More

Millises seisus on Eesti kirjastamisturg? Kuidas läks koroonaaastal Eesti proosal?

Millises seisus on Eesti kirjastamisturg? Kuidas läks koroonaaastal Eesti proosal? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/954342253-lappaja-millises-seisus-on-eesti-kirjastamisturg-kuidas-laks-koroonaaastal-eesti-proosal.mp3 Kirjeldus: Eesti kirjastustel ilmus sel aastal vähem raamatuid, kuid müük läks kenasti. Õitses kriisiajale iseloomulikult lastekirjanduse müük, sisulises plaanis võib aga iseäranis õnnetunuks pidada mitmeid lühijuttude kogumikke.

Read More