kõrgharidus

Kas väikeenergeetikasse on peidetud meie tulevik?

Innovaatika #26: kas väikeenergeetikasse on peidetud meie tulevik? by Innovaatika Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1044608866-innovaatika-innovaatika-23-kas-vaikeenergeetikasse-on-peidetud-meie-tulevik.mp3 Kirjeldus: Kevad tähistab haridusmaastikul lõpueksameid ja sisseastumiskatseid. Kuid enne kõike seda on vaja jõuda selgusele, mida on üldse huvi ja soov edasi õppida, millega oma elu siduda. Eesti Maaülikooli juurde kuuluvas tehnikainstituudis antava inseneriharidusega võib minna maailma vallutama. Vaatame lähemalt energeetikaalast haridust. „Maaülikoolis…

Read More

Kooli vali õppekava, mitte korruste arvu või uhkete klaaspindade järgi!

Kooli vali õppekava, mitte korruste arvu või uhkete klaaspindade järgi! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1043621059-taltech-kooli-vali-oppekava-mitte-korruste-arvu-voi-uhkete-klaaspindade-jargi.mp3 Kirjeldus: Just seda soovitab TalTechi podcast’i külaline, majandusteaduskonna rakendusliku majandusteaduse õppekava vilistlane Kristjan Tamla, meenutades saates nii oma tudengipõlve kui karjäärikäike.

Read More

Ingliskeelne õppekava on ühtlasi hüppelauaks rahvusvahelisse tulevikku

Ingliskeelne õppekava on ühtlasi hüppelauaks rahvusvahelisse tulevikku Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1039841053-taltech-ingliskeelne-oppekava-on-uhtlasi-huppelauaks-rahvusvahelisse-tulevikku.mp3 Kirjeldus: Ehkki kodumaa ülikoolid pakuvad ennekõike eestikeelset kõrgharidust, on võimalus valida ka ingliskeelseid õppekavasid. Võõrkeeles õppimine annab rahvusvahelise kogemuse ilma kodumaalt lahkumata ning on heaks hüppelauaks rahvusvahelisele tööturule või kõrgkooli suundumiseks, keeleoskusest rääkimata!

Read More

Ingliskeelne õppekava on hüppelauaks rahvusvahelisse tulevikku.

Ingliskeelne õppekava on hüppelauaks rahvusvahelisse tulevikku. Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1020223303-taltech-ingliskeelne-oppekava-on-huppelauaks-rahvusvahelisse-tulevikku.mp3 Kirjeldus: Ehkki kodumaa ülikoolid pakuvad ennekõike eestikeelset kõrgharidust, on võimalus valida ka ingliskeelseid õppekavasid. Võõrkeeles õppimine annab rahvusvahelise kogemuse ilma kodumaalt lahkumata ning on heaks hüppelauaks rahvusvahelisele tööturule või kõrgkooli suundumiseks, keeleoskusest rääkimata.

Read More

Mida kujutab endast ettevõtlik juhtimine?

Mida kujutab endast ettevõtlik juhtimine? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1019013640-taltech-mida-kujutab-endast-ettevotlik-juhtimine.mp3 Kirjeldus: Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) käivitus eelmise aasta sügisel MBA magistriprogramm Ettevõtlik juhtimine. Kuigi õppekava on tugevalt seotud majandus- ja ärijuhtimisega, siis tegelikult ei pea erialast huvitatud tudeng olema varem majandust õppinud.

Read More

Tallinna Ülikooli rektorikandidaat Katrin Niglas

Ekspert eetris: Tallinna Ülikooli rektorikandidaat Katrin Niglas Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/965775166-tallinnaylikool-ekspert-eetris-tallinna-ulikooli-rektorikandidaat-katrin-niglas.mp3 Kirjeldus: Saatekülaliseks on rektorikandidaat Katrin Niglas. Räägime tema senisest tööst, vaadetest ülikooli tulevikule ja juhtimisele ning kõrghariduse arengutele laiemalt. Samuti teeme juttu ka sellest, mis Katrini elule lisaks akadeemilisele karjäärile värvi annab. Saatejuht on BFMi lektor Mart Soonik.

Read More

Tallinna Ülikooli rektorikandidaat Tõnu Viik

Ekspert eetris: Tallinna Ülikooli rektorikandidaat Tõnu Viik Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/960846772-tallinnaylikool-ekspert-eetris-tallinna-ulikooli-rektorikandidaat-tonu-viik.mp3 Kirjeldus: Saatekülaliseks on rektorikandidaat Tõnu Viik. Räägime tema senisest tööst, vaadetest ülikooli tulevikule ja juhtimisele ning kõrghariduse arengutele laiemalt. Samuti teeme juttu ka sellest, mis Tõnu elule lisaks akadeemilisele karjäärile värvi annab. Saatejuht on BFMi projektijuht Katrin Saks.

Read More

KÕRGHARIDUSE JA ÜLIKOOLIDE ROLL DEMOKRAATLIKUS ÜHISKONNAS

KÕRGHARIDUSE JA ÜLIKOOLIDE ROLL DEMOKRAATLIKUS ÜHISKONNAS Kuula: https://stream.redcircle.com/episodes/6301f9b0-e670-4ca5-a300-8f09efee2608/stream.mp3 Kirjeldus: SAATES ON TÕNIS SAARTS JA DANIELE MONTICELLI Milline on ja peaks olema kõrghariduse ning ülikoolide roll demokraatlikus ühiskonnas? Kellele peaks haridus kättesaadav olema? Millisel viisil võib haridustase ühiskonda lõhestada? Mis asi on “haritlasdemokraatia”? Mida haridus ühiskonnale pakub? Kuidas see demokraatiat mõjutab?Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastavad…

Read More

Tiit Land. Millist kõrgharidust vajame pärast koroonakriisi?

Ekspert eetris: Tiit Land. Millist kõrgharidust vajame pärast koroonakriisi? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/833299006-tallinnaylikool-ekspert-eetris-tiit-land-millist-korgharidust-vajame-parast-koroonakriisi.mp3 Kirjeldus: Tallinna Ülikooli rektor professor Tiit Land arutleb ülikoolide, kõrghariduse ning teadlaste rolli üle täna, homme ja tulevikus. Milline on kõrghariduse tulevik maailmas, mille homsest päeva on keeruline ette ennustada? Kas teadlased on ühiskonnas piisavalt väärtustatud ja kuidas saaks teadlasi rohkem ühiskonna ellu kaasata?…

Read More

Miks tulla õppima Tallinna Tehnikaülikooli?

1. Miks tulla õppima Tallinna Tehnikaülikooli? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/805084981-taltech-miks-tulla-oppima-tallinna-tehnikaulikooli.mp3 Kirjeldus: Seeria esimeses podcastis kõneleb Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Hendrik Voll. Kõigepealt sellest, miks peaks valima just TalTechi – mis on eelised teiste ülikoolide ees? Mida kujutab endast mõne aasta tagune õppeprogrammide reform ning mis metoodika alusel õppekavad valiti ja koostati? Kuidas suhestuvad õppekavad reaalse eluga? Arutlusele tuleb…

Read More