“Mängumehed” #39. Hooajalõpu erisaade ehk võtame kokku korvpallihooaja 2020/2021

“Mängumehed” #39. Hooajalõpu erisaade ehk võtame kokku korvpallihooaja 2020/2021

Kuula:

Kirjeldus:
Mängumehed toovad Teieni selle hooaja viimase 39nda saate, kus võtame peaasjalikult kokku lõppenud koduse korvpallihooaja ning vaatame, mida võiks meile tuua uus algav aasta. Erilised tänud Nordaidile ja Terminal Oilile, kes aitasid selle kõik võimalikuks teha.


 

Käsipallitreener Martin Noodla rollist koondise abitreenerina: sport pole päris demokraatia

93. Osa: Käsipallitreener Martin Noodla rollist koondise abitreenerina: sport pole päris demokraatia

Kuula:

Kirjeldus:
Nii Eestis kui piiri taga käsipalliga leiba teeninud ja pärast mängijakarjääri lõppu treeneritööle keskendunud Martin Noodla (41) rääkis Õhtulehe taskuringhäälingus „Tugitoolis sportlane“ oma sportlaskarjäärist ja erinevatest kogemustest juhendajana.

Varasemalt on Noodla vedanud naiste rahvusesindust ja praegu on juba mitmendat korda ametis meeste A-koondise abitreenerina. Ta tunnistab, et võiks kanda ka peatreeneri kingi, kuid annab enda praegusest rollist hästi aru. „Mul on oma visioonid ja kui saaksin ise otsustada, teeksin kindlasti mõned asjad teisiti. Aga sport ei ole demokraatia, et iga mees lärmab ja kisab keset Vabaduse platsi. Alaliidu juhatus määrab peatreeneri, tema valib oma tiimi, paneb paika tegevuskava, jagab ülesanded ära ja siis tuleb need ülesanded ära teha,“ rääkis Noodla.

Head käsipalliteemalist kuulamist!

Euroliiga järelkajad: Anadolu Efesi luigelaul ja Jasikeviciuse mäss. Mis juhtus Kullamäe särkidega?

Euroliiga järelkajad: Anadolu Efesi luigelaul ja Jasikeviciuse mäss. Mis juhtus Kullamäe särkidega? by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallitarkade klubi “Pihtas Põhjas” kogunes sel hooajal viimast korda, ikka harjumuspärases koosseisus Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Võeti kokku kõik, mis võtta andis – Euroliiga, PAF Eesti meistriliiga, Saku esiliiga, 3×3 Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniir, NBA play-off ja palju muud.

Lisaks sportlikele teemadele tõmmati joon alla Kullamäe mängusärkide kampaaniale, kuhu laekus huvitavaid pakkumisi. Võidupakkumiste raha, mis on eurodes neljakohaline summa, paigutab Kullamäe seemneks Pärnu Sadama eurosarjas osalemise ambitsioonide realiseerumiseks. Kel on vähegi soovi Eesti hõbedameeskonna suurt sihti toetada, saab seda teha keskkonnas stardipaik.ee.

Podcasti tegijatel on varuks ka üks meeldiv üllatus. Kõigest täpsemalt juba saates. Head kuulamist ning mõnusat suve!

Betsafe LIVE #77: Euroliiga final4

Betsafe LIVE #77: Euroliiga final4

Kuula:

Kirjeldus:
BETSAFE EKSKLUSIIV – Euroliiga final4 eripanused: https://www.betsafe.ee/et/spordiennustus/eksklusiiv/eesti/korvpalli-live-podcast?tab=outrights

Kalev Kruus, Andres Sõber ja Heino Enden korvpallijuttu puhumas. Päevakorras on Euroliiga finaalmängud ning Eesti liiga kokkuvõte.

Jälgi meid Instagramis: https://www.instagram.com/betsafeee/​
Jälgi meid Facebook’is: https://www.facebook.com/betsafeee​


 

Kalev/Cramo kolme tiitliga hooaja kokkuvõte ning eelvaade järgmisele aastale

“Mängumehed” #38. Kalev/Cramo kolme tiitliga hooaja kokkuvõte ning eelvaade järgmisele aastale

Kuula:

Kirjeldus:
*Eesti meistriliiga.
Valitsevate Eesti korvpallimeistrite poolt vaatab tänavusele aastale tagasi ja valgustab uue hooaja plaane meeskonna manager Ramo Kask! Raskeimad hetked ja eredaimad emotsioonid? Kas Stelmahers jätkab peatreenerina? Millistele välismängijatele plaanitakse uut lepingut pakkuda? Kas proovitakse mängima minna ka FIBA meistrite liigat?

*Terminal Oil euroliiga.
Nädal lõpus tõotab minna korralikuks lahinguks! Itoudis sai kõigile üllatuseks CSKAst uue lepingu kätte ja see välistab Jamesi naasmise. Selgus põhiturniiri tähtede viisik ja silma hakkab üks kindel tendents. Millised on Mängumeeste final fouri ennustused?

*VTB ühisliiga.
Zenit ja CSKA on mängimas tulist poolfinaalseeriat. Kas vaatamata kõigele murrab armeespordiklubi end ikkagi finaali välja? Kubanil on mängujuht puudu ja tundub, et sellest Unicsile piisab.

*Eestlased välismaal.
Viimased Eesti korvpallurid on veel välismaal võistlustulle jäänud. Treier pidi kahjuks Itaalias napimast napimalt asjad kokku pakkima. Kotsar ja Hamburg pole senises seerias Albale vastu saanud. Tundub, et Rytasel veerandfinaalis “koroonaräsitud” Šiauliaiga raskuseid ei teki.

*NORDAIDi küsimusmäng.
Võitjale taas toidulisandite ja vitamiinide komplekt Nordaidilt ning selguvad lõpparvestuse parimad!

*Ballzy kuulajate küsimused.
Teamspirit jagab järjekordse “Mängumeeste” särgi.

Kuulajate küsimusi ootame aadressile m2ngumehed@gmail.com.
Saatejuhid Siim Raudla, Kristo Saage ja Priit Vene.


 

Mis saab Kalev/Cramost ja Pärnust edasi? Kas Ott Tänak võidab Portugalis?

“Mehed ei nuta”: Mis saab Kalev/Cramost ja Pärnust edasi? Kas Ott Tänak võidab Portugalis?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 18. mail:

– Korvpalli finaalseeria pöördus teise mänguga, seejärel pani BC Kalev/Cramo oodatud paremuse maksma. Loogiline jõudude vahekord? Mis ootab ees Kalev/Cramot, mis Pärnut ja Raplat?
– Tehtud! Eesti neljapaat vormistas olümpialepääsu. Millised on kulla- ja medališansid?
– Eesti võrkpallinaiskond EM-ile ei pääsenud. Kas Andrei Ojametsa väljavahetamine vastu oli õige samm?
– Laskesuusatajad said piitsutaja Fjodor Svoboda. Kas medalid tulevad?
– Kas Ott Tänak saab Portugali rallil hooaja jälle ree peale?

Jaak Karp: “Rapla plaanib osaleda lätlaste korraldatavas Põhja-Euroopa liigas”

“Mängumehed” #37. Jaak Karp: “Rapla plaanib osaleda lätlaste korraldatavas Põhja-Euroopa liigas”

Kuula:

Kirjeldus:
*Eesti meistriliiga.
Tundub, et Kalev/Cramo kabariidid on ikkagi suuremad ja VTB kogemus hakkab maksma. Pärnuga pikka juttu ei ole – kõik mehed peavad õnnestuma! Võrrelds koosseise oli Rapla pronksiseerias Rakverest tunduvalt tublim. Saage läheb Tarva teemadele tavapäraselt käima! Rapla tõi meistriliigasse uue “mängumehe” juurde. Pronksiseeria Jaak Karbi silmade läbi! Tartu tegi “off-seasoni” esimese suurema käigu.

*Terminal Oil euroliiga.
Mis seisus on hetkel neli parimat euroliiga meeskonda koduliigades? Messina sooviks play-offi rohkem meeskondi. Kas tulevikus saabki olema tegu suletud liigaga? Välja kuulutati final fouri kohtunikud ja jälle jäime baltikumis kolmandaks.

*VTB ühisliiga.
Otsa korrale jõudsid veerandfinaalseeriad, mis suuri üllatusi ei pakkunud. Moskva CSKAs tunduvad asjad endiselt hapud. Kas Himkis hakatakse mehi vangi panema? Anname au MVPst vanameistrile Mantas Kalnietisele! Lõpetuseks teeme poolfinaalseeriatele ennustused.

*Eestlased välismaal.
Kotsar läheb Saksamaa play-offis Albat murdma. Paistab, et Treieri jaoks hakkab hooaeg Itaalias vaikselt läbi saama. Joonas Riismaa pani Itaalia esiliigas vägeva mängu! Mida sealne tase endast üldse kujutada võiks?

*NORDAIDi küsimusmäng.
Võitjale taas toidulisandite ja vitamiinide komplekt Nordaidilt.
forms.gle/WeghEJBgsPMfSNqd9

*Ballzy kuulajate küsimused.
Teamspirit jagab järjekordse “Mängumeeste” särgi.

Kuulajate küsimusi ootame aadressile m2ngumehed@gmail.com.
Saatejuhid Siim Raudla, Kristo Saage ja Priit Vene.


 

Varrak ei anna Müürsepale ja Endenile elu lõpuni andeks. Miks oli finaali teine mäng katastroof?

Varrak ei anna Müürsepale ja Endenile elu lõpuni andeks. Miks oli finaali teine mäng katastroof? by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallitarkade klubi “Pihtas Põhjas” kogunes sel hooajal eelviimast korda. Stuudios arutlevad erinevate korvpalliteemade üle Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Mõistagi on teemaks number üks PAF Eesti meistriliiga finaalseeria, kus BC Kalev/Cramo on Pärnu Sadama vastu eduseisus mängudega 2-1. Kuna stuudios on mõlema meeskonna abitreenerid, siis märkused ja tähelepanekud on väga konkreetsed ning oma naha peal läbi tunnetatud. Väga emotsionaalseks ja printsipiaalseks minnakse finaali teise mängu lahkamisel, kus kohtunikud puhusid arusaamatut vilet ning tegid portsu halvamaigulisi otsuseid. Põhimõtteliselt katastroof.

Tehakse kokkuvõtteid ka Eesti meistriliiga pronksiseeriast ning kiidetakse muuhulgas Jaak Karpi, kes viis pronksmedalite pidustused täiesti uuele tasemele. Ja pange tähele, üks väga oluline otsus tehti ühe meistriliiga klubi juures värskelt veel. Siinkohal läheme personaalseks ning uurime sügavuti, aga vastas on hämamise maailmaklass…

Võetakse kokku Euroliiga play-off’ide viimased mängud, FIBA Meistrite liiga finaalturniir ja VTB Ühisliiga veerandfinaalid, kus üle noatera pääses suuremat sorti hävingust Moskva CSKA. VTB juures jõutakse ka seigani, mis jääb alatiseks saatma Alar Varrakut.

Peatutakse noorte tegemistel. Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA otsustas ära suviste noortekoondiste turniiride formaadid – mängitakse, aga mitte tavapärases vormis. Eestis käivitatakse erinevatele noorte vanuseklassidele suveliiga, kui piirangute leevendamine vähegi saalis mängimist võimaldab.
Ja lõpetuseks ka ülevaade korvpalliliiga NBA seisudest, kus juba eeloleval nädalal stardivad play-off formaadis mängud. Head kuulamist!

Kitsing: “Oleksin kindlasti Rytases jätkamisest huvitatud”

“Mängumehed” #36. Kitsing: “Oleksin kindlasti Rytases jätkamisest huvitatud”

Kuula:

Kirjeldus:
*Eesti meistriliiga.
Rapla meeskonnal kaovad mängu lõpud näppude vahelt ära. Kas Pärnul on võimalik “õhukese” Kalev/Cramo vastu Eesti meistriks tulla? Kas Rakvere võtab Childressi puudumisel sel hooajal veel ühe medali? Kuidas võiks mõjutada finaalseeriat Rosenthali väljakukkumine ning Jõesaare lisandumine?

*Terminal Oil euroliiga.
Selgeks said selle hooaja neli parimat meeskonda ent “viienda mängu” ajalugu jäi endiselt tegemata. Ei osanud ka välismaa “eksperdid” selliseid stsenaariumeid ette näha. Final four’i spekulatsioone on kolm nädalat enne suurturniiri keeruline teha. Kas Real Madrid ja Fenerbahce võivad hooaja läbikukkunuks lugeda? Mängijateturul on läinud kõvemaks “sagimiseks”.

*VTB ühisliiga.
Jagati välja auhinnad põhiturniiri parimatele. Vaatame üle kahe võiduni mängitavad veerandfinaalseeriad. Kas Shved tuleb pauguga tagasi mängu?

*Eestlased välismaal.
Sel hooajal on teistkordselt telefoni otsas Kristjan Kitsing. Lätist tuleb üllatav poolfinaalseeria tulemus. Põhiturniir hakkab otsa korrale saama ka Itaalias ja Saksamaal. Priit valgustab Siim-Sander Vene hetkeolukorda Hispaanias. Meistrite liiga finaalis hispaanlaste Burgos ning türklaste Karsiyaka.

*NORDAIDi küsimusmäng.
Võitjale taas toidulisandite ja vitamiinide komplekt Nordaidilt.
forms.gle/LRMnF5bSRYaSQJ797

*Ballzy kuulajate küsimused.
Teamspirit jagab järjekordse “Mängumeeste” särgi.

Kuulajate küsimusi ootame aadressile m2ngumehed@gmail.com.
Saatejuhid Siim Raudla, Kristo Saage ja Priit Vene.


 

Betsafe LIVE #72: Eesti Meistriliiga ja Euroliiga play-offid

Betsafe LIVE #72: Eesti Meistriliiga ja Euroliiga play-offid

Kuula:

Kirjeldus:
BETSAFE EKSKLUSIIV – Maik Kalev Kotsari eripanused: https://www.betsafe.ee/et/spordiennustus/eksklusiiv/eesti/korvpalli-live-podcast?tab=outrights
Kalev Kruus, Andres Sõber ja Heino Enden korvpallijuttu puhumas. Päevakorras on kohalik liiga, Euroopa korvpall ning tegemised NBA-s.

Jälgi meid Instagramis: https://www.instagram.com/betsafeee/​​
Jälgi meid Facebook’is: https://www.facebook.com/betsafeee​