Marko Kiisa ja Harri Moora ringmajandusest

Marko Kiisa ja Harri Moora ringmajandusest – LHV Podcast 04 2021

Kuula:

Kirjeldus:
Ringmajandus kipub paljude jaoks seostuma üksnes jäätmete ringlusega. Tegelikkuses on ringmajandus palju laiem mõiste. Selle avamiseks kutsusime külla Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse programmijuhi ja vanemteaduri Harri Moora, kes on oma teadmiste ja kogemustega toetanud paljusid riike säästva tarbimise ja tootmise väljatöötamisel.

Millised on ringmajandusele ülemineku eeldused? Mis asi on ringne toode? Millele peaks tootearenduse ja
-disaini puhul tähelepanu pöörama? Nendele küsimustele otsib koos saatekülalisega vastuseid LHV ettevõtete finantseerimise osakonna juht Marko Kiisa.

Maaklerite tund 17.02.2021: hetkeolukord Balti ja USA turgudel

Maaklerite tund 17.02.2021: hetkeolukord Balti ja USA turgudel

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates keskenduvad LHV vanemmaaklerid Marten Raudsepp ja Nelli Janson sellele, mis toimub ja on toimunud aktsiaturgudel Baltikumis ja USA-s. Millised ettevõtted on klientide seas populaarsed olnud? Mis on viimaste nädalate põnevamad uudised olnud? Kuhu soovitavad investeerida analüütikud? Head kuulamist!

Urmo Kübar ja Karin Maasel heategevusest

Urmo Kübar ja Karin Maasel heategevusest – LHV Podcast 02 2021

Kuula:

Kirjeldus:
LHV lisas pangakaartidele võimaluse iga kaardimaksega väikeste summade kaupa heategevuseks annetada. Heategevusest ja annetamisest räägivad stuudios heategevuse ekspert Karin Maasel, presidendi vabakonna nõunik Urmo Kübar ja LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum. Arutletakse, milline on Eesti heategevuskultuur ja kui meelsasti inimesed annetusi teevad. Miks aga on oluline ühiskondlike probleemide lahendamisele õlg alla panna ja kuidas käib selles vallas töö vabaühenduste vaatest?

Vaata lähemalt: lhv.ee/heategu
Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Vaata lähemalt lhv.ee ja pea nõu asjatundjaga.

Gamestop ja pöörane nädal turgudel

Maaklerite tund 01.02.2021: Gamestop ja pöörane nädal turgudel

Kuula:

Kirjeldus:
Viimased nädalad on teinud seni tagasihoidlikust Gamestopist enim kõneainet pakkunud aktsia. Miks see nii on? Mis nähtus on turud möllama ajanud short squeeze? Kes võidavad, kes kaotavad? Miks on investeerimisteenuste pakkujad olnud sunnitud tehinguid piirama? Mis ikkagi turgudel toimub ja kuidas see olukord laheneda võib, arutasid seekordses LHV maaklerite tunnis meie vanemmaaklerid Marten Raudsepp ja Nelli Janson.

Mis toimub USA ja Balti turgudel?

Maaklerite tund 18.01.2021: mis toimub USA ja Balti turgudel?

Kuula:

Kirjeldus:
Investeerimishuviliste hulgas armastatud LHV maaklerite tunnid kolivad nüüd ka meie podcast’i kanalile Soundcloud’is.

Maaklerite tund on saade, kus LHV vanemmaaklerid Marten Raudsepp ja Nelli Janson räägivad lahti USA ja Balti turgudel toimuva. Vaadatakse peale, millised ettevõtted on klientide seas populaarsed olnud, arutatakse läbi nii Eestist kui ookeani tagant tulnud põnevamad uudised ja tehakse ülevaade, kuhu soovitavad investeerida analüütikud. Aasta esimeses saates vaadatakse tagasi ka möödunud aastale ning spekuleeritakse, mida alanud aasta tuua võib.

NB! Saade salvestati 18.01.2021 – edaspidised saated on kuulatavad salvestamisele järgneva päeva jooksul.

Cleantech. Kukemelk: roheralli sai hoo sisse, kuid see on kõigest algus

19.01.21 Cleantech. Kukemelk: roheralli sai hoo sisse, kuid see on kõigest algus

Kuula:

Kirjeldus:
Saates räägime LHV rohefondide loomise põhjustest, fondi investeeringute suundadest – millistesse projektidesse, ettevõtetesse fondid investeerivad? Kas on plaanis teha investeeringuid ka uutesse innovatiivsetesse ettevõtetesse ja iduettevõtetesse?

Lisaks kõneleme ka globaalsest suundumisest rohelise investeerimise vallas ning sellest, mida USA, Hiina ja Euroopa Liidu seatud ambitsioonikad kliimaeesmärgid finantsmaailmas ja reaalelus juba kaasa on toonud ja toomas. Seda teemat avab LHV roheliste ja passiivsete fondide fondijuht Joel Kukemelk.

Lisaks on stuudios Sunly uus finantsjuht Lili Kirkal, kes on tegelenud aastaid taastuvenergia projektidega Ernst & Youngis Soomes ning kellega võrdleme investeeringuid kahe riigi rohesektoris.

Samuti uurime temalt, miks ta Soomest tagasi Eestisse tuli ja otsustas just rohevaldkonda tööle tulla. Mis kogemuse ta on saanud reguleeritud äridesse panustavate fondide kontekstis? Mis trendidesse taastuvenergia ja cleantechiga seotult usub? Saadet juhib Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Kristo Aab ja Ülo Kaasik majanduse käekäigust möödunud ja alanud aastal

Kristo Aab ja Ülo Kaasik majanduse käekäigust möödunud ja alanud aastal – LHV Podcast 01 2021

Kuula:

Kirjeldus:
LHV majandusanalüütik Kristo Aab ja Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik võtavad kokku erakordse 2020. aasta ning heidavad pilgu tulevikku. Ei saa üle ega ümber maailma tabanud koroonakriisist. Miks on nii, et osade jaoks oli tegemist ajaloo edukaima aastaga, ent suur osa võitleb siiani ellujäämise nimel? Kas ja miks võiks öelda, et Eesti majandusel on keskmisest paremini läinud? Millised piirangud on end õigustanud? Kõigest sellest on saates juttu.

2020 kokkuvõte

2020 kokkuvõte

Kuula:

Kirjeldus:
Võtame Annaliisa Posti, Martin Garbuze ja Rando Liivaga kokku selle, millega Loomus aastal 2020 tegeles. Samuti räägime Liis Boodega ettevõttest *relax baby be cool* sellest, miks otsustas tema firma liituda karusnahavaba moe programmiga Fur Free Retailer. Ja siis ajame juttu Ragne Maaseliga, kes on LHV panga ESG ehk jätkusuutlikkuse valdkonna juht. Nimelt on LHV pannud paika looduskeskkonna ja sotsiaalse vastutusega vastuolus olevad tegevusalad.

Mihkel Mardna tervishoiust

Mihkel Mardna tervishoiust – LHV Podcast 17 2020

Kuula:

Kirjeldus:
Podcastis on külas ortopeed ja spordiarst Mihkel Mardna, kes arutleb LHV ettevõtete panganduse juhi Indrek Nuumega tervishoiu, meditsiinikorralduse ja ettevõtluse teemadel. Millise pitseri on koroonaviirus Eesti tervishoiule ja inimeste tervisele jätnud? Kui hea üldse on Eesti rahva tervis ja suhe spordiga? Milline on meditsiinis eraettevõtluse roll? Mida arvab dr Mardna aga Eesti tervishoiusüsteemi seisust ja rahastusest ning miks ei ole kõigil võrdseid võimalusi kvaliteetseimale ravile, kuula podcastist.

Vaata ka: www.ortopeediaarstid.ee

Tuuli Roosma ja Marko Kiisa räägivad lastest ja rahast

Tuuli Roosma ja Marko Kiisa räägivad lastest ja rahast – LHV Podcast 12 2020

Kuula:

Kirjeldus:
Igal lapsevanemal tekib varem või hiljem küsimus, millal ja kuidas oma lastega rahast rääkida. Just seetõttu kutsusimegi külla kaks lapsevanemat – tuntud teleprodutsendi Tuuli Roosma ja LHV ettevõtete finantseerimise juhi Marko Kiisa, kes vestlesid LHV Noortepanga projektijuhi Liis Lepikuga nii laste rahatarkusest, taskuraha jagamisest, lastele raha kogumisest kui ka mängulistest võimalustest rahateemadel rääkimiseks.