Vestleme joogaõpetaja Reet Remmeliga

#47: Vestleme joogaõpetaja Reet Remmeliga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne seitsmes imeline külaline on Reet Remmel.
“Olen tegelenud joogaga üle 20 aasta. Minu päevatöö möödus aastakümneid kultuurivallas. Nüüdsest olen täielikult pühendunud joogale. Huvi sai olulise tõuke gestaltteraapia õpingustest, magistrikraadi sain aga muusikateaduses Eesti Muusikaakadeemiast.
Mul on olnud õnn õppida joogat, meditatsiooni ja mindfunessi väga paljude erinevate õpetajate juures. Joogaõpetaja sai minust Indias, jooga sünnimaal.”
Lisainfo:
https://www.facebook.com/joogareedaga

Neuroteadlane Jaan Aru “Ilma teadvuseta oleksime lihtsalt täiesti mõtetud kehad”

#189 Neuroteadlane Jaan Aru “Ilma teadvuseta oleksime lihtsalt täiesti mõtetud kehad” by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordse podcasti “Ausad mehed” episoodi külaliseks on eestlastele tuntud ja hinnatud Tartu Ülikooli ajuteadlane, ja psühholoog, arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru, kes on ise ühes artiklis öelnud et “Teadlased on erinevad ja teevad teadust erinevatel põhjustel. Tema aga teeb teadust, sest tema “narkootikumiks” on tunne, et on lahendamas mingit teaduslikku mõistatust, leidmas teaduslikku kulda.”. Ta alustas oma õpinguid just psühholoogia alal Berliinis Humboldti ülikoolis. Hiljem omandas doktorikraadi Max Plancki aju-uuringute instituudis Frankfurdis. Oma teadustöö eest on ta pälvinud Barbara Wengeleri auhinna, Presidendi noore teadlase preemia ja teaduse populariseerimise auhinna.
Jaan on tähelepanupsühholoogiat ja teadvuseteadust käsitleva raamatu “Tähelepanu ja teadvus” kaasautor, lisaks on ta avaldanud populaarteaduslikke artikleid ja raamatu “Ajust ja arust”.

Alates aastast 2019 on Jaan Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liige. Samuti on ta maha pidanud mitu erinevat loengut TEDx raames rääkides videodes teemadel nagu miks me magame; kas loovuse klots on alles ja ajust tundeni. Täna võtame ette hunnik erinevaid teemasid ja ma katsun omalt poolt Teha kõik, et juhtida sind kuulaja läbi võimalikult loogilise ja detailse teekonna inimese ajju ja sisemusse, et mõista mismoodi me töötame ja miks ning kuidas me midagi üldse teeme.

Head mõtted Jaanilt:

“Me peame otsima seda teemat, mis paneb meid seesmiselt põlema.”

“Aju on aluseks kõigele sellele, mida me vaimselt teha suudame. Kõik ideed, mõtted, tunded ja emotsioonid on tegelikult ajus.”

“Meie kõigi ajus on potentsiaal ja oskus kombineerida ideid ja midagi ära teha. Me kõik oleme võimelised midagi uut ja erakordset välja mõtlema või looma.”

“Kui me tahame, et meie aju areneks, tuleb meil Teha pisut neid asju, mis on ajule rasked. See võib olla nii füüsiline tegu, vaimnet tegu vms. Mõte on selles, et paljud inimesed istuvad autopiloodis, kus tehakse asju, mis on lihtne ja mugav. Aga just seda rasket tuleks teha.”

“Meie aju on laisk ja ei ole tegelikult mõeldud mõtlemiseks või suurte asjade tegemiseks.”

“Nutitelefonid ja nutimaailm on nagu välismaailm, mis tungib meie motivatsioonisüsteemi ja dikteerib meile, mida tuleks teha aga seda me ometi ei taha, eriti väikelaste puhul.”

“Mis vahe on teadvusel ja alateadvusel? Teadlaste jaoks on alateadvus teadvustamata teadvus. Need on lihtsalt ajuprotsessid, kus me inimestena teadlikult kaasa ei löö. Alateadvuses ei ole midagi müstilist ega salapära nagu paljud meist arvavad.”

“Teadvus on tunne olla keegi, see on see, mis te näete ja kuulete. See on see, mida näete, teie oma teie perspektiivist. Kui teadvuse ära võtaksime, siis ei oleks midagi, sest teie oletegi teadvused.”

“Ilma teadvuseta oleksime lihtsalt täiesti mõtetud kehad.”

“Alati jääb küsimus, kas me elame msimulatsioonis? Meid ümbritsev maailm on justkui väline, kuid saame täna teaduse läbi öelda, et see kõik on meie sees. Kas see on siis reaalne?”

“Selleks, et saavutada meelerahu või olla parem inimene, selleks ei pea ilmtingimata mediteerima. Igale inimesele ei sobi meditatsioon.”

“Kas multitaskida või mitte, on kunst tunda oma aju, et mida ja millist viisi mingis situatsioonis kasutada.”

“Intuitsioon on ülivõimas teadvuse väline töötlus. Intuitsioon muutub paremaks nendes valdkondades, millega on inimene väga palju seotud olnud ehk praktiseerinud.”

“Kindel on see, et mul on üks elu, see mida praegu elan. Teised ja järgmised elud, ma täna seda kinnitada ei saa, seega on minu elu mõte ja eesmärk võtta sellest ühest elust maksimaalne.”

NB! Kui tunned, et soovid “Ausad mehed” podcasti tegemisi toetada, siis saad seda teha järgnevale konto kaudu. Iga summa aitab, aitäh! Konto, millele toetust saata:

IBAN: LT123250047489114256
BIC: REVOLT21
SAAJA: Chris Kala

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

#72 Armastusest: Meditatsioon #2

#72 Armastusest: Meditatsioon #2

Kuula:

Kirjeldus:
Aeg on teid taas kostitada meditatsiooniga. Luba iseendal pikali visata, et päevase sagimise vahele üks paus tekitada. Või kuula õhtul enne uinumist. Kuu Elina juhendatud kutse iseendasse, Veiko Tubina originaalmuusikaga. Oleme hoitud!
Toeta meie podcasti valmimist ja saa ligipääs erisaadetele: patreon.com/armastusest
Jälgi meid:
Instagram: instagram.com/podcastarmastusest
Facebook: facebook.com/podcastarmastusest
Twitter: twitter.com/armastusest

Ajurveeda praktiseerija Mirjam Hakkaja: Kuulake oma keha!

165. SAADE: Ajurveeda praktiseerija Mirjam Hakkaja: Kuulake oma keha!

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on ajurveeda praktiseerija ja psühholoog Mirjam Hakkaja.
Ajurveedat ja taimeravi õppis Mirjam Šveitsis ja praktiseeris Indias. Viimastel aastatel on ta pühendunud tervisenõustamisele. Mirjam leiab kliendi kehalistele ja psühholoogilistele probleemidele lahenduse väikeste jõukohaste muudatustega elustiilis ja toitumises. Ta kasutab ka taimeravi, massaaži, hingamisharjutusi, meditatsiooni ja joogat.

Raivo Juhanson – Ego tasandilt südame tasandile

#98 – Raivo Juhanson – Ego tasandilt südame tasandile by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
Raivo Juhanson on ettevõtja, jooga, meditatsiooni õpetaja ning enesearengu nõustaja. 90. lõpus alustas ta ettevõtlusega ning oli pikalt seotud kinnisvaraäriga. Ta oli saavutanud selle, mida oli soovinud. Siiski painas teda sisemine ärevus, rahulolematus. Vaimsesse maailma suhtus ta suurima skeptitsismiga, kuid pooljuhuslikult avastas enda jaoks enesearengu teekonna. Täna tegeleb Raivo Teadlik Mees nime all ning loob erinevaid enesearengu sündmuseid: meeste väeringid, meeste jooga, meditatsiooniõhtud, teadlikkuse kursused, retriitide loomine ja juhendamine, vabastav tantsimine ja palju muud.

Alar Tamming. Šamaanide võlujook ayahuasca ja muud psühhedeelsed arutelud

#16 Alar Tamming. Šamaanide võlujook ayahuasca ja muud psühhedeelsed arutelud

Kuula:

Kirjeldus:
„Eesti esos” käis külas valuutavahetusettevõtte Tavid suuromanik Alar Tamming, kes rääkis oma kogemusest ayahuascaga. Ayahuasca on Lõuna-Ameerika šamaanide poolt kokku keedetud taimetõmmis, mida juues võib kogeda inimest raputavaid kogemusi. Võiks isegi öelda, et müstilisi kogemusi.

Enne Brasiiliasse minekut suhtus Alar igasugustesse ainetesse nagu iga teinegi – kõik on narkootikumid, kõik on halvad. Toona õppis mees psühholoogiat ja läks ayahuasca-rituaalile puhtalt teaduslikust huvist. Pärast kogemust sai ta aga aru, et tegemist pole tavamõistes narkootikumiga ning kindlasti ei saa selliseid asju tarvitada lihtsalt lõbu pärast. Psühhedeelsetesse ainetesse tuleb suhtuda austusega, need õpetavad meid. On õpetanud juba tuhandeid aastaid.

Mõtisklused Ingrid Õunaga

#5 Alasti & Ausalt – Mõtisklused Ingrid Õunaga by Alasti & Ausalt

Kuula:

Kirjeldus:
Selles osas on mul esimest korda saatekülaline – Ingrid Õun. Ingrid on imeline naine, lausa üks mu lemmikuid inimesi. Ta on isikliku arengu nõustaja, bioenergeetik, ema kahele imetabasele lapsele, loengute ja meditatsioonide läbiviija, elunautleja ning endine doula.

Selles osas jagab Ingrid, kuidas on jõudnud nii peenele tunnetusele, et saab kontakti sellega, mis on enamikele silmaga nähtamatu?
Kuidas ta koges rasedust, sünnitust, emadust ning ühel hetkel ka sünnitusjärgset depressiooni?
Mis on mustrid, programmid ja õpitud rollid meie elus ning mis on see puhas, mõjutusteta, olemus ehk päris mina?
Kuidas osata kuulata oma intuitsiooni?
Mida tähendab rasketel hetkedel “ustele koputamine”?
Kuidas tulla tagasi enda keskmesse, end koondada ja maandada?
Mis on tema hommiku 3 sekundi praktika?
Ja oh kui palju veeeeel muud ja huvitavat ja mõnusat ja toetavat!

Ingridi tegemistel saad silma peal hoida: www.facebook.com/IngridOunDoula
https://valgusjatolm.wordpress.com/

Brenda Randroo

#20 Brenda Randroo – Ring Podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Brenda Randroo on OSHO meditatsiooni õpetaja. Saade OSHO meditatsioonist.
Saatejuht Rico Veskiväli

Lauri Mäesepp

#19 Lauri Mäesepp – Ring Podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Lauri Mäesepp on näitleja ja iduettevõtja. Saade Transtsendentaalsest meditatsioonist.