Koroonakriisi mõjud: Mercedes-Benz keskendub kaubikutele, Mitsubishi tõmbub Euroopast välja

48. Koroonakriisi mõjud: Mercedes-Benz keskendub kaubikutele, Mitsubishi tõmbub Euroopast välja by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Istmesoojendus” võtab vaatluse alla paar olulist muudatust, mis seoses koroonaviiruse ja muutunud majandusolukorraga automaailmas toimuvad. Üks autotootja tõmbub näiteks Euroopast üldse välja, teine keskendub praegusest sootuks teistsugustele sõidukitele.

Lisaks räägime elektriautodest, täpsemalt ühest nende eripärast. Kuigi elektriauto hoolduskulud on madalamad kui sisepõlemismootoriga autodel, siis rehvid on neil omapärased ja see tähendab, et ka pisut kallimad. Kuidas täpselt elektriautole rehvi valida, sellest räägimegi.

Proovisõiduautoks oli Honda Jazz, mis esmakordselt on saadaval hübriidajamiga. Tegemist on äärmiselt praktilise autoga, mille puhul olime väga üllatunud, et saime ligidale väljalubatud kütusekulule. Praktilisuse poolt on ka teisi suuri plusse, kuid ka üks väike mõttekoht, mis nina kirtsutama paneb.

Nipinurgas räägime sellest, kuidas auto (varu)osi tellida, neid tuvastada ja valida. Räägime, kuidas saada ligipääsu autode remondimanuaalidele ja leida oma autole sobivaid tuuning-osi. Siinkohal on toeks Veli kogemus tema MR-2ga.

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.