Oleg Shvaikovsky: rakenda oma isiklikku ressurssi, et midagi tähendusrikast siin maailmas ära teha

Oleg Shvaikovsky: rakenda oma isiklikku ressurssi, et midagi tähendusrikast siin maailmas ära teha by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on ligemale 25-aastase kogemusega IT ja telekomi valdkonna tippjuht Oleg Shvaikovsky. Ta on olnud tüüri juures nii Nortalis, Telias, Elionis kui ka MicroLinkis. Mõni kuu tagasi lahkus Oleg Nortali juhatusest, kus ta oli kaheksa aastat ning tegeleb nüüdsest täiel rinnal Püha Johannese koolis füüsika õpetaja ja kooli administratiivtööga. Kuigi see elumuutus tuli paljude jaoks üllatusena, oli Oleg tegelikult kannapööret pikalt ette planeerinud. Püha Johannese kooli juures on ta juhatuse liikme ja asutajaliikmena olnud juba 2013. aastast. Istusime Olegiga maha ja rääkisime tema karjäärist juhina ning jutt läks muuhulgas sügavuti teemadesse, mis puudutavad tähendusrikaste ja elumuutvate valikute tegemist nii töös kui ka elus laiemalt.

“Sul on õigus, selle valiku taga on kindlasti minu väärtusmaailm ja -hinnangud. Ma olen veendunud, et kogu see ressurss, mis sinu käes on – on need siis haridus, oskused, sotsiaalne võrgustik, raha jne. – see pole sinu ressurss. See on sulle antud, et sa sellega midagi ägedat ja head ära teeksid siin maailmas. Ja mingil hetkel sinult küsitakse: kuhu sa oled oma talendi rakendanud? Mida head sa oled maailmas ära teinud? Selle asemel, et rääkida, et meil on tänavad räpased, mine sina ise isiklikult ja korista, kasvõi kampaania ‘Teeme ära!’ raames, tund aega tänavaid. Selle asemel, et rääkida, et lastekodudes on liiga palju lapsi, võta sina isiklikult ja lapsenda üks laps. Jne. See kõik hakkab meist endist pihta, meie suhtumisest ja vastutusest elu ees. Kui igaüks meist kasvõi ühe väikese sammuksese ära teeks soovitu suunas, siis maailm oleks palju parem koht, kus olla ja elada. Kui me esmajärjekorras mõtleme, kuidas ma ise saaksin oma elu kõige paremini elada, siis mulle tundub, et meil on ka piisavalt inimesi, kes võiksid pöörata pilgu ühiskonnale ja küsida endalt, et mida ma saan kellegi teise heaks ära teha. Mina olen leidnud oma võimaluse maailma panustada Püha Johannese kooli näol. Igaüks peab leidma oma tee, just selle, mis tema jaoks on tähendusrikas ja mõtestatud tegevus.” – Oleg Shvaikovsky

Kuulake ikka …

Siim Sutrop: juhiks kasvamise kasvuvalu pani aluse, et minust sai juhtimiskoolitaja

Siim Sutrop: juhiks kasvamise kasvuvalu pani aluse, et minust sai juhtimiskoolitaja by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on juhtimiskoolitaja ja -mentor Siim Sutrop. Siim on ühe jalaga Nortali õppe ja arengu arhitekt, kuid samal ajal pakub ta juhtidele tuge ka iseseisva koolitaja ja mentorina. Nortalis haldab ta personaliüksuses Learning & Development funktsiooni ja juhib rahvusvahelist meeskonda, mis koosneb 21-st valdkonna eestvedajast erinevates maades. Olles õppinud psühholoogiat ja isiklikku arengut ligi 15 aastat ning kogenud isiklikult oma karjääris ja elus mitmeid murrangulisi etappe, on täna tema peamiseks kireks ja ekspertiisiks tulemuste saavutamise kunst ja teadus viisil, mis teeb nii iseenda kui ka teiste juhtimise tõhusaks ja nauditavaks. Selle kogemuse põhjalt on ta kokku pannud 4-kuulise intensiivse The Impactful Manager programmi (impactfulmanager.com) juhtidele, mis keskendub finants-, strateegilise planeerimise ja ajajuhtimisoskuste parandamisele.

“Ma olen ise läbi elanud päris palju sellist kasvuvalu erinevates oma arenguetappides karjääri jooksul, ja ka juhina kasvades. Näiteks hetkest, mil ma sain oma esimese juhi positsiooni ja fokusseerisin ümber iseenda juhtimiselt tiimi juhtimise peale, kerkis minu jaoks teravalt üles aja juhtimise temaatika. Ma sain üpris valusalt aru, et enam ei piisa sellest aja juhtimise metoodikast, mida enamus maailm järgib. Esimene tase on see, et sa püüad hoida ärategemist nõudvad asjad oma peas. No ilmselgelt ajab selline viis oma elu planeerida sind varem või hiljem hulluks. Pigem varem, eks. Teame ju psühholoogiast, et inimene suudab korraga tähelepanu all hoida 7+/- 2 asja, mitte rohkem. Järgmine tase, mis mul selgelt ka endal käpas oli, oli siis asjade kalendrisse korralikult kirja panemine, tööplaani koostamine. See on selline elementaarne ja lihtne viis oma elu korraldada. Kuid ka see meetod aitas mind vaid teatud piirini. Kui sul on ikka käsil keerukad projektid, sul on palju inimesi tiimis, sul on portfoolio erinevatest vastutusaladest, mida haldad, siis selline to-do listi põhine toimetamine ei vasta enam sinu ajajuhtimise vajadustele. Mäletan, kuidas tundsin pidevalt sellist rahulolematust ja valu, et päevad on küll täis rahmeldamist ja sebimist, kuid õhtuks nagu otseselt midagi suurt tehtud ei saanudki. Mäletan eredalt üht päeva, kui ma tulin tööle ja mul oli hunnik märkmepabereid arvutiekraani küljes, samuti oli mul oma märkmik kaasas, mis oli täis igasuguseid märksõnu tegevustest ja nii edasi – ning ma ei suutnud aru saada, kuidas need asjad kõik omavahel on seotud, mis see kõige olulisem neist on, millele ma peaksin praegu hetkel kohe keskenduma ning millest peaks alustama ja kus lõpetama. Sellises olukorras häid tulemusi koju tuua ja oma tiimile parim juht olla ei olnud üldse kerge. Tundsin end selles hetkes läbikukkununa, sest ma justkui peaksin ju seda kõike valdama ja oskama, aga ma ei saanud hakkama. Olen sellest ajast väga palju tööd teinud iseenda ajajuhtimise oskustega ja tean, miks see juhi edukuse seisukohalt nii oluline on. Siin peitub ka vastus, miks ma ajajuhtimise temaatikat nii tähtsaks pean ja miks ma neid oskusi ka teistele edasi tahan anda.” – Siim Sutrop

Sourcing, soovitamine ja chatbotid – ehk kuidas edukalt rahvusvaheliselt värvata

Sourcing, soovitamine ja chatbotid – ehk kuidas edukalt rahvusvaheliselt värvata by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Mis vahe on sourceril ja värbajal? Kuidas leida rohkem kuumi liide? Millist rolli mängivad värbamisstrateegias talent pool’id? Ning miks ja mida personalitöös automatiseerida? TalentHub’i esimese podcasti külaliseks on Nortali rahvusvahelise talendimeeskonna juht, Recruitment Thursday asutaja ning Sourcing Summiti (SOSU) maaletooja Piret Luts.

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #7

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #7 by PARE | Pare Eesti

Kuula:

Kirjeldus:
Seitsmenda saate teemaks on väärtuspõhine kultuur ning kuidas see on abiks tööandja brändi ehitamisel. Saate külaliseks oli Kairi Pauskar, kes on aidanud üles ehitada Transferwise kultuuri skaleerides selle 50lt inimeselt 1000ndeni. Saatekülalisega vestlevad Taavi Libe ja Tiina Hiller, PARE kommunikatsiooni töörühmast.

Räägime sellest, kuidas luua väärtuspõhist organisatsioonikultuuri ning mis roll on selles personalijuhil, juhtidel ja inimestel endal. Ning mis erinevus on kultuuri loomisel ja arendamisel 50 ja 1000 inimesega organisatsioonis. Räägime ka tööandja brändingust ning sellest, kuidas ka suured ja tuntud ettevõtted nagu Transferwise peavad tööandja brändingusse järjepidevalt panustama. Ning proovime murda müüti, et tööandja bränding on miskit, millega ainult atraktiivsete tööandjate topi kuuluvad ettevõtted tegelema peaksid. Julgustades kõiki, kel on soov oma sõnum ja lugu tööandjana nii praegustele kui ka tulevastele töötajatele paremini kohale viia, sellega julgelt peale hakata.

Kairi Pauskar on töötanud personalijuhina Nortalis ja Transferwises, keskendudes oma töös palju just väärtuspõhise kultuuri loomisele ning samuti tööandja brändingule. Kairi jõudis personalivaldkonda läbi Webmedia, olles ise õppinud hoopis IT ning alustanud oma karjääri projektijuhina tarkvaraarenduses. Transferwises aitas Kairi nelja ja poole aasta jooksul ehitada ja skaleerida organisatsioonikultuuri 50lt inimeselt 1000le. Võttes seejärel aasta vabaks, et nautida perega elu päikeserannikul Hispaanias. Käesolevast suvest sukeldus Kairi taaskord startup maailma, et aidata nullist üles ehitada tiimi ja organisatsiooni Datamineri nimelises ettevõttes, mis võitleb rahapesuga. Luues uut vägevat rahapesu tõkestamise tarkvara pankadele ja fintech ettevõtetele.

Head kuulamist!
Saatejuht: Taavi Libe, Tiina Hiller
Saate produtsent: Tiina Hiller
Tehniline tugi: Tanel Triisa
Ootame Sinu tagasisidet saate kohta info@pare.ee

Taavi Kotka – kuidas teha Eestit suuremaks?

#27: Taavi Kotka – kuidas teha Eestit suuremaks? by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Meie audiosarja kahekümne seitsmendaks külaliseks on IT ettevõtja ning investor Taavi Kotka, kes on aidanud üles ehitada Baltimaade ühe suurima tarkvaraettevõtte Nortal (endise nimega Webmedia). Oma karjääri jooksul on Taavi märkimisväärselt kaasa aidanud Eesti e-riigi arengule – aastail 2013-2017 teenis ta Eesti riiki majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT asekantslerina ning on üks e-residentsuse idee autoritest.

Nagu tavaliselt, püüame ka seekord panna end saatekülalise kingadesse. Uurime, kuidas sai Paides kasvanud mees oma ettevõtluse- ning arvutipisiku? Kuidas sai Taavist Webmedia asutajaliige ning mis viis teda ja ta kollege e-residentsuse ideeni?

Suurema osa saatest pühendame ettevõtlusele, tänasele ning homsele Eestile, e-residentsusele, ja Eesti kohale maailmas:

Mis oli Webmedia algusaastatel raske ning mille üle tunneb ta tagasi vaadates uhkust?
Milline on Eesti tehnoloogiaettevõtluse seis täna?
Kuidas sündis e-residentsuse idee?
Kuidas saaks kasutada e-residentsust, et sisuda Eesti diasporaad tänasest paremini kokku?
Kuidas saaksime andmeid kasutades oma riiki paremini juhtida?
Mida ei tohiks me mitte mingil juhul lasta Eestiga juhtuda?
Saade on salvestatud 12. augustil 2017. aastal Paides Arvamusfestivali ajal. Head kuulamist!

Podcasti taustamuusika: Sander Mölder (www.soundcloud.com/sander). Kõik õigused kaitstud.

Töötajatest evangelistideni – Katrin Koha / Nortal

Turundusraadio 179: Töötajatest evangelistideni

Kuula:

Kirjeldus:
Katrin Koha, Nortali HR äripartner jagab kogemusi töötajatest saadikute ja nähtamatu ühiskonna loomisel. Väga huvitav saade!