Sisuturundussaade: katuse puhul on oluline arvestada ka lumetõkkega

03.05.21 Sisuturundussaade: katuse puhul on oluline arvestada ka lumetõkkega

Kuula:

Kirjeldus:
Millised katused on hetkel trendikad, miks eelistada kallimaid ja kvaliteetsemaid katusematerjale ja milliste turvanõuetega katuse puhul arvestada, räägib saates Ruukki turunduskoordinaator Getlin Rohtla.

Lisaks teeme juttu ka katusele paigaldatavatest päikesepaneelidest ja keskkonnasõbralikust terasetootmisest.

Saadet juhib Hando Sinisalu.

Kõik ärikinnisvarast. Solar4you: iga päikesepaneelide süsteem on ise nägu

29.04.21 Kõik ärikinnisvarast. Solar4you: iga päikesepaneelide süsteem on ise nägu

Kuula:

Kirjeldus:
Kui ettevõttel on suur energiakulu, on vaja kasutusele võtta taastuvenergia lahendus, et tõsta hoone energiaklassimärgist – üks variant on päikesepaneelide paigaldamine. Lisaks tasuvusajale, hinnakujundusele ja lõppenud toetuste mõjule räägime saates, mida kujutab endast Solar4you päikesepaneelide terviklahendus ja ka kuidas päikesepargid meie klimaatilises keskkonnas kõige efektiivsemalt töötavad.

Muu hulgas tuleb jutuks 50 kW kuni 1 MW päikeseelektrijaamade võimalus minna oksjonile ja Solar4you lähitulevikus loodav kliendiportaal, mis võimaldab kliendil lihtsamalt ja mugavamalt jälgida enda päikesepargiga seonduvat infot ja hetkeolukorda.

Saates on külas Solar4you projektijuhid Rando Simson ja Risto Laan. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Igavesti kodu soojendav infrapunaküte on uus trend majaehituses

Ehitame maja #19: Igavesti kodu soojendav infrapunaküte on uus trend majaehituses by Ehitame Maja

Kuula:

Kirjeldus:
Järjekordses „Ehitame maja” podcast’is räägime lähemalt sellisest huvitavast lahendusest nagu infrapunaküte. Usutavasti ei ole paljud inimesed sellisest lahenduses midagi kuulnud, kuigi Eestis on infrapunakütet paigaldatud juba kaheksa aastat. Nüüd ongi viimane aeg lähemalt uurida, millega on tegu, kuhu sobib ja mis maksab.

Nagu nimigi ütleb, on tegemist küttesüsteemiga, mis kasutab sooja andmiseks infrapunakiiri. Mis on infrapunakiired? Kõik me teame, mis tunne on olla päikese käes. Neid tuttavaid sooje tundeid tekitavad kaks kiirgust: UV ja infrpuna. Kui UV-kiired on meile kahjulikud, siis infrapunakiired on need, mis annavad meile sooja. Infrapunaküte võtabki tavalise elektri ja muudab need kiirguseks, mis annab sooja ning hoiab majad, korterid köetuna.

Inimestele ohutu infrapunakiirgus on aga keskkonna soojendajana vägagi kasulik, kuna soojus on loomulik, jättes ruumidesse alles ka normaalse niiskustaseme. Lisaks on infrapunaküte mõnus, ühtlane ja sobib peaaegu igasse hoonesse või ruumi. Küttelahenduse paigaldamine on väga kiire, ei vaja liigset ümberehitust ja on töövalmis kohe, kui parkett on saanud põrandale või küttepaneelid seina kruvitud.

Tegemist on elektriküttega, mis tähendab, et lahendusel on palju plusse: esimene on ülim vastupidavus, mida mõõdetakse kümnete ja kümnete aastatega, lausa põlvkondadega, mis muudab selle lahenduse mugavaks. Teiseks on selline küte oma paigalduse ja ostuhinna poolest palju soodsam kui muud küttesüsteemid. Ning kolmandaks tuleks infrapunakütet vaadata laiemas plaanis ehk siis see küte võiks olla osa suuremast pildist, kuhu kuuluvad ka päikesepaneelid või tuulikud enda elektri tootmiseks.

Stuudios on infrapunaküttesüsteemidest rääkimas neid paigaldava ettevõtte Korest OÜ juht Meelis Anvelt. „Ehitame maja” saatejuht on ajakirjanik Martin Hanson. Ideede, pakkumiste, paranduste ja kommentaaridega pöörduge saate kirjakasti aadressil ehitamemaja@ekspressmeedia.ee.

Eramaja ehitus: lagunev katus päikesejaamaks ei sobi

29.05.20 Eramaja ehitus: lagunev katus päikesejaamaks ei sobi

Kuula:

Kirjeldus:
Kui lähima kümne aasta jooksul on plaanis katusekattematerjal välja vahetada, tasub enne päikesepaneelide paigaldamist see ära teha, toob välja Solar4You OÜ projektijuht Rando Simson saates Eramaja ehitus.

Saates selgitame põhjalikumalt, millest sõltub väiksemate päikeseelektrijaamade tootlikkus, millised tingimused kehtivad katusele, kuhu soovitakse paneelid paigaldada ning milline võiks olla optimaalse suurusega jaam eramajade juures.

Tootlikkuse ja tasuvuse kõrval räägime ka päikesepaneelide tehnilistest parameetritest ning kirjeldame süsteemi tervikuna.

Saatejuht on Lauri Leet.