Piret Kuusk

Roomet Jakapi ja Piret Kuusk, “Globaalne kahtleja”

Ööl vastu 10. novembrit 1619 nägi René Descartes kolme unenägu, mis andsid pikemas perspektiivis uue suuna nii tema elule kui ka lääne tsivilisatsioonile ja seeläbi ka kogu moodsale maailmale tervikuna. 4. novembril 2019 kutsusin ma Kuku Raadio Tartu stuudiosse Descartes’i unenägusid seletama Roomet Jakapi ja Piret Kuuse. Saate 45-minutiline lühendatud versioon oli Kuku eetris täpselt…

Read More

Piret Kuusk ja Andres Metspalu, “Uroborose tagasitulek”

Sarja esimeses saates, kus mu saatekülalisteks olid Piret Kuusk ja Mihhail Lotman, tuli keskustelu lõpus jutuks end sabast õgiv mütoloogiline madu Uroboros. Piret Kuusk osales ka hooaja viimases saates, kus tema vestluspartneriks oli Andres Metspalu ning jutuaineks Austria füüsiku Erwin Schröndingeri 1944. aastal ilmunud raamat “Mis on elu?”. Saate lõpus jõudsime jälle Uroborose juurde tagasi….

Read More

Piret Kuusk ja Mihhail Lotman, “Füüsikud ja margikogujad”

Saatesarjas “Tähenduse teejuhid” otsitakse kasvava ühiskondliku ärrituvuse põhjuseid. Kuivõrd saatejuhi arvates viivad lahkhelide juured meid inimese ja teda ümbritseva reaalsuse olemuseni, siis kutsuski ta esimesse saatesse Tartu Ülikooli teoreetilise füüsika labori juhataja Piret Kuuse ja sama kõrgkooli semiootika juhtivteaduri Mihhail Lotmani.

Read More