Borneo 2/2

Borneo 2/2

Kuula:

Kirjeldus:
Borneo teises ja viimases osas tuleb juttu Käigust Mamutiki saarele ja ühte sealmaal tuntuimasse rahvusparki, millel nimeks Bako. Nendes kohtades kohtasin ikka väga ägedate loomadega, kellest selles osas kuuletegi.

Sisuturundussaade: nõudlus matkaautode järele aina tõuseb

25.05.21 Sisuturundussaade: nõudlus matkaautode järele aina tõuseb

Kuula:

Kirjeldus:
Kuigi selleks suveks on veel nii rentimiseks kui soetamiseks vabu matkaautosid, siis broneering tuleks teha juba talvel, kui mitte eelmisel hooajal, selgub matkaautodele keskenduvast saatest.

Saates kuuleb veel, miks on mõistlik kasutada reisimiseks just matkaautot, millised masinad ja mugavused valikusse kuuluvad, mis on kõige populaarsemad sihtkohad ja kas matkaautoga võiks ringi sõita ka talvel. Saatekülalised jagavad oma kogemuse põhjal matkaautoga liiklemise ja reisimise kohta soovitusi.

Stuudios on külas MOTORHOME.ee juhataja Aldo Dapon ja turundusjuht Malle Dapon. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Kristel Uibo. Kui Sa midagi mõtled – lihtsalt tee ära!

#39 Ausad Naised – “Kristel Uibo. Kui Sa midagi mõtled – lihtsalt tee ära!” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
Taaskord aeg kuulata järgmist Ausate Naiste episoodi! 🎉

Seekord käis meil külas hämmastav naine Kristel Uibo – ettevõtte asutaja ja juht, kes on kasvanud lapsest saadik puhtas looduses, mistõttu tervislikud eluviisid ja orgaaniline toit on olnud pidevalt tema elu loomulik osa. Psühholoogi ja toitumisnõustajana töötades nägi Kristel, kui palju aitab inimesi puhas ja tervislik toit, mistõttu otsustas ta kaasata teadlased ning tänaseks on Kristel loonud juba sellised brändid nagu WIBE superfoods, PÄRIS šokolaad ning Magusameistrid – just selleks, et pakkuda selle alt elu muutvaid ja tervislikke tooteid suurlinna kiire elutempoga inimesele kogu maailmas. 😍

Kristel on tõesti hämmastava energiaga – olles superedukas ettevõtja, ema ning paljude muude ametite kandja, jätkub tal aega, et olla kontaktis loodusega ja ning pühendada tähelepanu ka sinna, mis on elus tõeliselt oluline ning hinge paitav. ✨

Kindlasti on ta ehe näide sellest, et unistuse ning mõtete tekkimisel tuleb ohjad enda kätte võtta ning kartmatult lihtsalt esimene samm teha, muudmoodi julgust, kogemust, teadmisi ning õppetundi kätte ei saa! 🌼
Saates saime puudutatud süvitsi ettevõtlus maailma, LinkedIn-i, julgust, reisimist ning nii muudki olulist, mis praegusel ajal kõrva taha tasuks panna.

Inspireeriv! 💛

Kristi reisib koos kolme lapsega: mul ei oleks südant neid lihtsalt Eestisse jätta!

258. osa: Kristi reisib koos kolme lapsega: mul ei oleks südant neid lihtsalt Eestisse jätta! by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Kristi Vohla armastab oma lastega (3-, 4- ja 13-aastane) reisida – veelgi enam, nüüd ei kujutaks ettegi, kuidas oleks minna üksinda reisile.

Saatekülaline tunnistab, et lastega välismaale suundudes tuleb arvestada mitmete erinevate nüanssidega ning tihti läheb reisi kogumaksumus ka suuremaks. Samas on see asja väärt.

Kristi nendib, et 13-aastane tütar peab reisimise tõttu ka aeg-ajalt koolist puuduma – samas ei raatsi naine lapsi koju jätta. Nii tuleb tütrel iga kord koguda õpetajatelt allkirju, et nad lubavad õpilasel puududa.

Samas usub Kristi, et reisimine õpetab lastele palju. Näiteks mõistab laps, et see, mida ta koolis või lasteaias õpib, on kusagil maailmas ka olemas. Niiviisi avaneb silmaring.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Eestlanna Tšiilis: kohalikud on rassistid – mul on tänu välimusele uksed kergelt avanenud

255. osa: Eestlanna Tšiilis: kohalikud on rassistid – mul on tänu välimusele uksed kergelt avanenud by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Liina Laumets on elanud ligi kaheksa aastat Tšiilis.

Et Tšiilis head tööd leida, mängivad tihtipeale rolli just tutvused. Samas kinnitab turunduse alal tegutsev Liina, et tema pole ühtegi tööd saanud tutvuste läbi. Küll aga nendib noor naine, et ilmselt on ta pakkunud ettevõtetele huvi ka oma heledapäisuse poolest. Tasuva töö leidmisel on A ja O ka hispaania keele oskus, sest inglise keelt osatakse sealmail halvasti.

Liina tunnistab, et paraku on inimesed Tšiilis rassistlikud – kui eurooplasi ja ameeriklasi võetakse vastu avasüli, siis samamoodi ei käituta näiteks peruulastega. Kui nüüdisajal ei soovitata üldiselt CV-sse pilti panna, siis Tšiilis on see jätkuvalt vajalik.

Kuigi Tšiilit nimetatakse Lõuna-Ameerika Šveitsiks ning elatustase on teiste piirkonna riikidega võrreldes väga hea, siis tegelikult on seal palju probleeme. Võrdlemisi kallis riigis on miinimumpalk 300 euro kandis ning Liina toob võrdluseks välja, et tema teenib sellest seitse-kaheksa korda rohkem. Suur ebavõrdsus inimeste vahel päädis 2019. aastal sotsiaalse ülestõusuga – ka sel teemal mõtiskleb Liina pikemalt.

Eesti pere Hispaanias: kuigi lapsed said aru, ei rääkinud nad eelkooli algul sõnagi

253. osa: Eesti pere Hispaanias: kuigi lapsed said aru, ei rääkinud nad eelkooli algul sõnagi by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Marju Gellert on elanud ligi kaheksa aastat Hispaanias Malagas, kuhu kolis abikaasa ja väikese pojaga. Tänaseks on perre lisandunud veel üks poeg.

Marju tunnistab, et tema jaoks oli koos perega Hispaaniasse kolimine lihtsam samm kui üksinda minek võinuks olla. Küll aga oli just lähedastel keeruline sellega leppida.

Marju ja tema abikaasa Artjom on pidanud aja jooksul erinevaid ameteid, mõnes on hästi õnnestunud ja teises samas läbikukkunud. Praeguseks naudivad nad tööd fotograafidena. Küll aga toonitab Marju, et see pole kahjuks kullaauk, kust rohkelt raha tuleks.

Loomulikult räägime ka Marju ja Artjomi poegadest, kes mõlemad käivad nüüdseks koolis. Muuseas, välismaalastena laste heasse kooli saamine polnud üldse keeruline – Hispaanias toimib punktisüsteem, mille järgi eelistatakse peamiselt just neid, kes pole nii heas seisus. Marju nendib, et lastel oli alguses eelkoolis mõnevõrra raske (näiteks ei rääkinud poisid esimese aasta tundides üldse hispaania keelt – kuigi õpetaja sõnul nad aru siiski said), kuid nüüdseks on mõlemad hästi kohanenud.

Hiljuti ilmus Marju sulest ka raamat „Minu Hispaania“.

#2 Suhted, koroona ajal reisimine ja sisuloome // külas ANITA SIBUL

#2 Suhted, koroona ajal reisimine ja sisuloome // külas ANITA SIBUL

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis tuli arutlusele sisuloome ja sellega kaasnev privaatsus, koroonaga reisimine ja ka traditsioonilised suhted.

Brasiiliat avastanud Maiu: abielusõrmused jätsime igaks juhuks koju

250. osa: Brasiiliat avastanud Maiu: abielusõrmused jätsime igaks juhuks koju

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Maiu Hartmann on kirglik reisihuviline, kes pole jäänud koju ka koroonaajal.
Maiu tunnistab, et veel kümmekond aastat tagasi käis ta ainult Egiptuses puhkamas ning ei kujutanud isegi ette, et võiks reisida mujale ja omal käel. Nüüd on ta külastanud erinevaid põnevaid paiku ning viimasena sai väisatud just imelist Brasiiliast. Muide, Maiu poeg polnud Brasiiliasse mineku osas üldse nii vaimustuses – poiss ütles, et tema on küllalt reisinud ja tahaks pigem kodus olla!
Saates räägib Maiu aga kaunitest randadest, imelisest Rio de Janeirost, bussiröövidest ning igasugustest apsakatest, mis reisi vürtsitavad
Vestlust juhib Liina Metsküla.

Kuidas aitab oma reisi mõtestamine igapäevaelus õnnelikumaks saada?

248. osa: Kuidas aitab oma reisi mõtestamine igapäevaelus õnnelikumaks saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Madle Timm on kogenud maailmarändur, kes soovitab oma reise mõtestada – see aitab aru saada, mida elult tahad ja mis sind tegelikult õnnelikuks teeb.

Reiside mõtestamisel on ideaalne abimees märkmik või päevik. Kuigi päeviku pidamine nõuab järjepidevust, on Madle kinnitusel tulemus seda väärt.

Miks tasub reisides iseendale sügavamaid küsimusi esitada ning mil moel oma järgmisi reise planeerida, Madle saates ka räägib.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Kerli Nõu: Reisimise minevik ja tulevik

episood 71 – Kerli Nõu: Reisimise minevik ja tulevik

Kuula:

Kirjeldus:
Kas sobib ikka neil päevil teha saateid reisimisest? Või on see nagu nälja ajal kokakunstist rääkida? Õnneks pole see saade ainult reisimisest.
Kerli Nõu on maailma näinud rändur, kelle arvel on üle 100 riigi ja kõik maailmajaod, kaasaarvatud Antarktika.
Rääkisime reisimisest, kui fenomenist ja Kerli kasvamisest inimesena, reisimise käigus.
Kui kaugele on vaja minna, et ennast leida? Kas üldse on kuhugi vaja minna? Ja arutame, kas nii nagu reisis Kerli, saab üldse enam kunagi reisida?
P.S Eks see muidugi kõik meie endi kätes…
Kerli uus raamat „MINA JA MAAILM. VALITUD LUGUSID 102 RIIGIST. II OSA“ on raamatupoodides NÜÜD!
Head kuulamist ja kevad pole absoluutselt kaugel!