Teistmoodi Tulevik

Teistmoodi Tulevik #3

Kuula:

Kirjeldus:
Koos Lauri Läänemetsaga teeb mais saadet Riina Sikkut.
VÄLIS: Soome sotside toetus on tõusuteel, Saksamaa välisministri hoiatus, Taani targad investeeringud ning Suurbritannia ja Tabivere hooldekodud.

Koos saatekülalise Indrek Saarega möödus kõigil kolmel aasta esimeheks kandideerimisest ja fookusesse võeti Indrek Saare hiljutine kõne erakonna volikogus ja sotside roll Eestis.

Ajaloolane Jaak Juske räägib seekord ühest esimesest Eesti sotsiaaldemokraadist naispoliitikust Alma Ostra Oinasest.

Teistmoodi Tulevik

Teistmoodi Tulevik #2

Kuula:

Kirjeldus:
Iganädalane saade mõtestab sotsaaldemokraatia olemust ja tulevikku Eestis ja maailmas. Maikuus on Lauri Läänemetsa kaassaatejuht Riina Sikkut.

Saates:
VÄLIS: koroonakriisi kõige kriitilisem ressurss on riiklik haiglavoodikohtade arv. Palju on neoliberalistliku majandusmudeli tingimustes paarikümne aastaga vähenenud haiglakohtade arv kriisis rängalt kannataval Prantsusmaal ja USAs?

TERVISHOIU TULEVIK: pikaaegse PERHi nõukogu liikme Hanno Mattoga arutame, et kas kriis toob kaugtöö ka meditsiini ehk tervisekapsel igasse külakeskusesse? Kas meditsiinitehnikute koolitamine võiks olla ala, mille pealt Eesti tulevikus kõvasti teenib?

JUSKE AJALOOMINUTID: Kui napilt läks Asutavas Kogus läbi sotside esitatud maaseadus, mis muutis Vabadussõjas sõdivad eestlased päriselt oma maa peremeesteks?

Riina Sikkut lapse ootamisest koroonaepideemia ajal

Riina Sikkut lapse ootamisest koroonaepideemia ajal

Kuula:

Kirjeldus:
Seoses plaanilise ravi lõpetamisega ja kontaktide vähendamisega tervishoiutöötajate jaoks on tehtud muudatusi. Kuidas see mõjutab raseduse kulgemist ja sünnitust? Riigikogu liige Riina Sikkut räägib oma pere peatsest täiendusest, uuest geenitestist ja elu jätkamisest koroonaviiruse leviku ajal.

Mitu apteeki pannakse kinni 1. aprillil? Riina Sikkut räägib apteegireformist

Mitu apteeki pannakse kinni 1. aprillil? Riina Sikkut räägib apteegireformist

Kuula:

Kirjeldus:
Miks Eesti ravimiturle on vaja apteegireformi ja mida see endaga kaasa toob? Miks on ravimid Eestis kallimad, kui Soomes? Nendele ja teistele küsimustele vastab Riigikogu liige, endine tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Millises maailmas tähistab Eesti oma 120. sünnipäeva?

Millises maailmas tähistab Eesti oma 120. sünnipäeva? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Inimkonna huvi oma tuleviku vastu on alati olnud suur. Läbi sajandite oleme hirmutanud ennast maailma lõpu ennustustega, kuid samuti uskunud helget tulevikku. Kumb tulevik meid siis ootab – see küsimus on tõenäoliselt sama vana nagu inimkond ise. Sellele küsimusele vastuse otsimine on lisaks põnevusele ka väga praktiline – see annab meile suuniseid millele keskenduda, mida karta ja millistest võimalustest kinni haarata.
Selle arutelu käigus tutvustame meie ekspertidele ja publikule tuleviku erinevaid stsenaariume ja proovime koos aru saada, kumb see meie tulevik ikkagi on – kas raske töö ja viletsus või helesinine unistus.

Moderaator: Toomas Roolaid
Esinejad: Tervise- ja tööminister Riina Sikkut, Riigiakntselei strateegiadirektor Henry Kattago, Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, ekspert Raivo Vare, looduskaitse ekspert Silvia Lotman ja diplomaat Eerik Marmei
Korraldaja: Riigikantselei

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.