Rita Rätsepp

Sõltuvuskäitumine – kainus on kannatus ja tarbimine kark

Sõltuvuskäitumine – kainus on kannatus ja tarbimine kark Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1063081657-vaimnetervis-soltuvuskaitumine-kainus-on-kannatus-ja-tarbimine-kark-1.mp3 Kirjeldus: Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja sõltuvusnõustaja ning raamatu „Kainus“ kaasautor Kaja Heinsalu sõltuvuskäitumisest. Kaja on öelnud, et sõltuvusnõustaja on abiks neile, kes on kaotanud kontrolli alkoholi tarvitamise üle. Kaja räägib saates, kuidas temast sai sõltuvusnõustaja. Tema sõnul…

Read More

Sõltuvuskäitumine – kainus on kannatus ja tarbimine kark

Sõltuvuskäitumine – kainus on kannatus ja tarbimine kark Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1061912344-vaimnetervis-soltuvuskaitumine-kainus-on-kannatus-ja-tarbimine-kark.mp3 Kirjeldus: Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja sõltuvusnõustaja ning raamatu „Kainus“ kaasautor Kaja Heinsalu sõltuvuskäitumisest. Kaja on öelnud, et sõltuvusnõustaja on abiks neile, kes on kaotanud kontrolli alkoholi tarvitamise üle. Kaja räägib saates, kuidas temast sai sõltuvusnõustaja. Tema sõnul…

Read More

Kuidas reguleerida ja juhtida emotsioone?

KUULA SAADET | Kuidas reguleerida ja juhtida emotsioone? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1048580464-vaimnetervis-kuula-saadet-kuidas-reguleerida-ja-juhtida-emotsioone.mp3 Kirjeldus: Järjekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ning coach ja koolitaja Jaana Liigand-Juhkam emotsioonidest ja nende reguleerimisest.

Read More

Iga kriis on meile vajalik kasvamise ja arengu käivitaja

Iga kriis on meile vajalik kasvamise ja arengu käivitaja Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1044311137-vaimnetervis-iga-kriis-on-meile-vajalik-kasvamise-ja-arengu-kaivitaja.mp3 Kirjeldus: Ajakiri “Eesti Naine” podcastis “Vaimse tervise heaks” räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja hingehoidja ning kriisi- ja leinanõustaja Naatan Haamer kriisist. Saame teada mis on kriis ja milliseid erinevaid kriise inimene elu jooksul kogeb ja kas kriis on kaos või kriis on areng?

Read More

Mida teha, et me ei kritiseeriks ja oleksime need, kes me tegelikult oleme?

Mida teha, et me ei kritiseeriks ja oleksime need, kes me tegelikult oleme? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1031340031-vaimnetervis-mida-teha-et-me-ei-kritiseeriks-ja-oleksime-need-kes-me-tegelikult-oleme.mp3 Kirjeldus: Seekordses “Vaimse tervise heaks” podcastis vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ja Kaidi Karilaid sellest, kuidas me pidevalt püüame sobituda siia reaalsesse maailma sellisena, et vastaksime teiste ootustele.

Read More

See kuidas sa hingad, on see, kuidas sa elad!

See kuidas sa hingad, on see, kuidas sa elad! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1025750842-vaimnetervis-see-kuidas-sa-hingad-on-see-kuidas-sa-elad.mp3 Kirjeldus: Ajakiri “Eesti Naine” podcastis “Vaimse tervise heaks” räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja hingamisterapeut Heiki Tomson meie jaoks eluliselt kõige vajalikumast ja tähtsamast funktsioonist ehk hingamisest.

Read More

Miks me kipume mõnikord rohkem sööma, kui vaja oleks?

Miks me kipume mõnikord rohkem sööma, kui vaja oleks? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1015331590-vaimnetervis-miks-me-kipume-monikord-rohkem-sooma-kui-vaja-oleks.mp3 Kirjeldus: Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja toitumisterapeut, koolitaja ning MyFitnessi treener Kendra Vaino emotsionaalsest söömisest.

Read More

Ekraaniajastu mõjud. Kuidas nutimaailm mõjutab meie vaimset tervist?

Ekraaniajastu mõjud. Kuidas nutimaailm mõjutab meie vaimset tervist? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1007151307-vaimnetervis-ekraaniajastu-mojud-kuidas-nutimaailm-mojutab-meie-vaimset-tervist.mp3 Kirjeldus: Järjekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja geštaltpsühhoterapeut ja raamatu „Digilõks“ autor Kaire Talviste ekraaniajastu plussidest ja miinustest. Millised on liigse nutilembuse ohud meie füüsilisele ja vaimsele tervisele?

Read More

Emotsionaalne vägivald paarisuhtes – kuidas seda ära tunda?

Emotsionaalne vägivald paarisuhtes – kuidas seda ära tunda? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/991074637-vaimnetervis-emotsionaalne-vagivald-paarisuhtes-kuidas-seda-ara-tunda.mp3 Kirjeldus: Seekordses “Vaimse tervise heaks” podcastis vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ja terapeut ning koolitaja Kadri Sakala emotsionaalsest vägivallast partnerlussuhtes.

Read More

Kuidas armastada iseennast?

Kuidas armastada iseennast? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/978786943-vaimnetervis-kuidas-armastada-iseennast.mp3 Kirjeldus: Seekordses “Vaimse tervise heaks” podcastis vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ja holistika instituudi asutaja ning holistilise regressiooni terapeut Marina Paula Eberth. Marina räägib enda teekonnast ja kogemusest, kuidas tema jõudis enda armastamiseni.

Read More