Keegi on paks? Saa üle.

90. Keegi on paks? Saa üle.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna räägime sellest, kuidas üks kirjanik ütles endast kõnelevas artiklis, et kehapositiivsus on liiale läinud ja tema on näinud eluohtlikult ülekaalulisi inimesi. Võiks arvata, et tegemist on arstiga, aga ei. Kõigest meediapersooniga. Lisaks paar rajut kirja ja rant tõukeratastest. Ühtlasi, PALUN KANDKE KIIVRIT

Rauno Oolberg

Paneb liikuma – #6 Rauno Oolberg

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates on meil külas Reval-Sport treener Rauno Oolberg. Rauno jaoks on toit nauding ning sellest põhimõttest lähtub ta ka oma igapäevaelus. Hiljuti alustas Rauno oma YouTube’i kanaliga RO TASTE!, mille keskmeks on maitsenaudingud. Tõsielusarja “Fit to Fat to Fit” eeskujul tegi Rauno läbi eksperimentaalse kaalutõusu ja seejärel kaalulanguse. Läbi eksperimendi tahtis ta mõista, mida tunnevad inimesed kes on end nö “käest lasknud” ning kui raske on uuesti alustada. Mida tunnevad ülekaalulised inimesed esimest korda trenni tulles ning kuidas muuta see treening kaalulangetajale meeldivaks? Eksperimendi käigus võttis ta juurde 18 kilo ning koos sellega sai ta ka iga kilo kohta vähemalt ühe ebameeldiva kommentaari oma keha kohta. Miks ei tohiks kunagi kedagi paksuks kutsuda ning kuidas see inimest psüühiliselt mõjutada võib? Läbi oma kogemuste on Rauno täna jõudnud väga terve hoiaku ning suhtumiseni toitumisse, kehakuvandisse ning treeningutesse. Lisaks rääkisime erinevatest haigustest, mis võivad mõjutada kehakaalu. Rauno jagas väga avameelselt oma 17. aastat kogemust elu diabeetikuna.

Kas kehapositiivsus on ülekaalulise ülistus või tõdemus, et ilu ei sõltu kehamassist?

Episood 29: kas kehapositiivsus on ülekaalulise ülistus või tõdemus, et ilu ei sõltu kehamassist? by Ussikeeled

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord on “Ussikeelte” podcastis teemaks kehapositiivsus. Kas selle taga on ülekaalulisuse ja rasvumise normaliseerimine ning pealesurumine või hoopis sõnum, et inimese ilu ja väärtus ei sõltu tema keha suurusest või kaalust?

Manona Parist asendab seekord Õhtulehe videoosakonna reporter-toimetaja Johanna Kadri-Kuusk, kes tõdeb, et temagi on elu jooksul kehakaalu ja sellest tuleneva ebakindlusega võidelnud. 

Johanna ja Keit jõuavad järeldusele, et dieedi pidamine ei ole lahendus: selleks, et tervislikult kaalu langetada, on kõigepealt vaja tervislikku suhet toiduga ning iseendaga. Seni, kuni kohtled keha oma vaenlasena ja näljutad teda meelega, ei ole sa endaga rahul, olenemata sellest, mida number kaalul näitab.

Liigume vähe ja kilod aina tulevad. Kui suur on 40aastase eestlase tõenäosus rasvuda?

Liigume vähe ja kilod aina tulevad. Kui suur on 40aastase eestlase tõenäosus rasvuda?

Kuula:

Kirjeldus:
Eestlaste keskmine kehamassiindeks on viimase 20 aastaga kasvanud ja esimese klassi laste seas on ülekaalulisi lapsi võrreldes sajandi algusega kolm korda rohkem. Erinevad uuringud osutavad, et Eesti inimeste kosumise taga on jõukuse kasv, valglinnastumine, aga ka erinevused vanemate haridustasemes.

Söömine ja liikumine. Mida eakad inimesed neist asjust teadma peaksid?

Söömine ja liikumine. Mida eakad inimesed neist asjust teadma peaksid?

Kuula:

Kirjeldus:
Kui tänaval või muus avalikus kohas ringi vaadata, siis on normaalkaalus eakat märgata suhteliselt keeruline. Pigem jäävad silma üle- ja alakaalulised inimesed. Üle keskea jõudnud inimeste energiavajadus väheneb pidevalt, pensioniikka jõudnutel on see võrreldes keskealistega aga juba tunduvalt väiksem. Selle lihtsa tõsiasja eiramine viib kergesti ülekaalu tekkele. Väga oluline on liikumine ning vanus, mis on siiski vaid number, sellele piiranguid ei sea.

Katrena Tenno – treeneritööst, ülekaalulisusest ja hirmude ületamisest

#21 Katrena Tenno – treeneritööst, ülekaalulisusest ja hirmude ületamisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänase saate külaliseks on naine, kes on kuum ja särav nagu tulekera ning uskuge meid – ta ei jäta külmaks mitte ühtegi inimest, kellega ta kokku puutub. Meie tänase saate külaliseks on üks Eesti ägedamaid treenereid, Katrena Tenno! Tänases saates räägime temaga treeneritööst, ülekaalulisusest ja hirmude ületamisest.

Mmmm, rinnad…

68. saade (29.09.2018): Mmmm, rinnad…

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on stuudios Kristina Herodes ja Dagmar Lamp, kes mõtisklevad seinast seina teemade üle: räägime rindadest, aga ka meie (enamasti) alkoholivabast septembrist, ei pääse ka trenniteemadest ning seksist.

Miks naised nii sageli oma rindu põdevad? Mida teha, kui su üks rind on suurem kui teine? Kas seda peaks põdema?

Muuhulgas arutleme ülekaalulisuse üle – kas paksudele naistele võivad meeldida saledad mehed? Miks vastupidine on meie ühiskonnas justkui aktsepteeritavam?