03.01.22 Uus Maa Kinnisvarasaade: Unustage lootus, et kinnisvarahind langeb ja palk kasvab

03.01.22 Uus Maa Kinnisvarasaade: Unustage lootus, et kinnisvarahind langeb ja palk kasvab

Kuula:

Kirjeldus:
Lootus, et kinnisvarahind langeb ja minu palk kasvab kogu aeg edasi on liivale rajatud ning seda ei juhtu, ütles Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi (pildil) uue aasta prognoose tegevas kinnisvarasaates.

Koos Uus Maa juhatuse esimehe Jaanus Lauguse ning analüütik Igor Habaliga antakse saates hinnang kui kaugel oleme turu tipust ning ka võimalikust langusest.

Saates kõneleme ka spekuleerivast tegevusest korteriturul ja meetoditest, kuidas arendajad selle vastu võidelda püüavad. Samuti peatume kinnisvara kättesaadavuse teemal keskmist ja alla selle teeniva inimese jaoks ning võimalikest uutest laenutoodetest, millega pangad võiksid nende inimeste jaoks välja tulla.

Lisaks Tallinnas ning teistes suurtes linnades asuvast kinnisvarast räägime saates ka keskustest kaugemal asuva kinnisvara hinnakasvu põhjustest ja eeldustest ning iseloomustame ka erinevaid piirkondi üle Eesti. Saate lõpetavad konkreetsed soovitused alanud aastaks nii investorile kui koduostjale. Saadet juhib Lauri Leet.