#054 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Tõnu Mertsina (2023-02-23) by KV.EE kinnisvarapodcast

#054 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Tõnu Mertsina (2023-02-23) by KV.EE kinnisvarapodcast

Kuula:

Kirjeldus:
Septembrikuises KV.EE kinnisvara-podcast’is on külas Workland’i asutaja Indrek Hääl. Workland on co-working ehk koostöötamiskeskuste võrgustik. Indrek Hääl räägib lähemalt, mis on co-working ja millistele büroopindade üürnikele on koostöötamiskeskused suunatud. Podcast’is vestlust veab kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.
Koostöötamiskeskused pakuvad eelkõige paindlikkust, mida võivad vajada ettevõtted, kelle töötajate arv on muutumises. Paindlikkuse kõrval on co-working keskuste eelis n-ö täisteenus, kus töökoha kasutaja ei pea muret tundma koristaja olemasolu, internetiühenduse töökindluse või hommikukohvi mineva piima olemasolu pärast. Need tüütud pisiasjad korraldab kõik koostöötamiskeskuse operaator.
Koostöötamiskeskustesse on võimalik töökoht rentida kindla privaatse kabinetina või avatud tööruumis kindla lauana. Eelnimetatute kõrval rahaliselt soodsaim lahendus lubab kasutada hetkel vaba töökohta, mida on võimalik koostöötamiskeskustes rentida kas või tunni-paari kaupa.
Koroonapandeemia on nii kontorite turgu kui kitsamalt koostöötamiskeskuste nišši muutnud. Koroona tekitas teadmatust ja ebakindlust. Selle tulemusena on ettevõtjatel olnud vajadust enamale paindlikkusele kasutuses oleva büroopinna suurendamise või vähendamise osas. Just paindlikkus ongi oluline märksõna, mis käib co-working keskustega kaasas.
Tallinnas tegutseb mitmeid koostöötamiskeskuseid: näiteks Workland, Uma Workspace, Lift99, Storytek HUB, Spring HUB, Regus, Baltic Cowork, Spaces Rotermann, Work27 Rävala.
Muuhulgas teevad enamus koostöötamiskeskuseid koostööd kinnisvaramaakleritega. Kinnisvaramaakleritel on võimalus leida kliente koostöötamiskeskustesse. Samuti on kinnisvaramaaklerid ise oodatud paindlikke töötamise võimalusi katsetama ja kasutama.
=============================
Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i, kus koostöötamiskeskuste maailmast räägivad Worklandi asutaja Indrek Hääl ja kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.
Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile klienditugi@kv.ee.
# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte https://www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil https://www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO http://www.kv.ee/rbo