Sisuturundussaade: juunis jõuavad turule Elektrumi elektriautode laadijad

27.05.21 Sisuturundussaade: juunis jõuavad turule Elektrumi elektriautode laadijad

Kuula:

Kirjeldus:
Alates 2021. aasta juunist jõuavad turule Elektrumi elektriautode laadijad koos paigaldusteenuse võimalusega ning räägimegi lähemalt elektriautode laadimisest. Saates on külas Elektrumi tootearendusjuht Mario Raestik.

Kuidas leida oma koju sobiv elektriauto laadija? Millega peavad arvestama ärihoonete parklate omanikud? Millised laadijad sobivad ärihoonete parklatesse?

Elektriautode laiem kasutamine aitab täita globaalseid kliimaeesmärke ja kogub meie ühiskonnas aina enam populaarsust oma ökonoomsuse, lihtsuse ja mugavuse tõttu. Elektrum aitab nii kodutarbijal, korteriühistul ja ärikliendilkliendil valida oma elektriautole sobiv laadija ning teostada vajadusel ka paigaldus.

Saatejuht on Hando Sinisalu.

Pakkumine õhus: kas tulevik võiks meile tuua vesinikul toimiva Lamborghini?

83. Pakkumine õhus: kas tulevik võiks meile tuua vesinikul toimiva Lamborghini?

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojendus” räägib sel korral huvitavate nimedega seotud valdusfirma soovist osta endale Lamborghini bränd. Miks? See on küsimus, mille vastus on juba hägusem.

Lisaks arutame esimese täiselektrilise Cupra üle, millel on oma sõsaratega väga palju ühist. Samas on sellel vähemalt üks funktsioon, mis tekitab rõõmu, kuid samal ajal ka kahtlustunnet tuleviku suhtes.

Räägime ka Baltimaades läbi viidud uuringust, millest selgus, et Eesti juhte häirivad pigem aeglaselt sõitjad kui kiirustajad. Kas seda võib pidada üllatuslikuks ja mida arvame meie? Seda kuula juba saatest.

Sisuturundussaade: Nissan Leafiga saab ilma laadimata sõita Tallinnast Riiga

18.05.21 Sisuturundussaade: Nissan Leafiga saab ilma laadimata sõita Tallinnast Riiga

Kuula:

Kirjeldus:
Saates purustame Nissani Baltikumi turundusjuhi Henri Daumiga mitmeid elektriautosid puudutavaid müüte. Räägime kui kaugele elektriautoga ilma laadimata sõita saab, kas auto käivitub talvel kergesti, kui kaua aku vastu peab ja milline on elektriauto järelmüügiväärtus.

Saadet juhib Hando Sinisalu.

Cleantech: kas juba sel aastal saab äpist tellida kaugjuhitavat autot?

11.05.21 Cleantech: kas juba sel aastal saab äpist tellida kaugjuhitavat autot?

Kuula:

Kirjeldus:
Rohetehnoloogia ja keskkonnainnovatsioonisaates Cleantech räägime seekord elektriautodest.

Kas elektriautod on meie liikumise tulevik või tegelikult juba olevik? Mis vahe on sõidujagamisel ja sõidukijagamisel ja kas isiklikku autot on meil varsti üldse enam vaja? Millal hakkavad ringi sõitma kaugjuhitavad elektriautod, mida saab endale ukse ette tellida ja miks see hea on?

Kõik need küsimused ja veel muudki saavad saates vastuse. Külas on Eleport OÜ tegevjuht Raul Potisepp ja Enn Laansoo jr. ELMO rendist. Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

MARTIN RAADIK – ausalt aususest

#41: MARTIN RAADIK – ausalt aususest by dali podcast

Kuula:

Kirjeldus:
“Mu elukvaliteedi määrab see, kui palju ebamugavaid vestlusi ma olen nõus pidama!” ütleb elektriautode ekspert ja laadimisvõrgustiku arendaja MARTIN RAADIK.
.
Isegi, kui Martini ametinimetus ei tundu Dali podcasti sobimiseks loogiline ja seksikas, siis tema mõttemaailm, iseloom ja välimus seda kindlasti on! Kui ma olin veel vallaline, siis arvasin, et hoian oma armastuse ja paarisuhte (selle tekkimisel) salajases ja varjul jne. Aga – ei õnnestu 🙂 Ma ei ole oma natuurilt salalik, vb seepärast…
.
Igaljuhul – pa-ram-pa-raa!! Seekordses saates on külas minu ARMASTATU Martin Raadik. Teadsin, et tahan temaga saadet teha, sest see, kuidas ta maailma näeb, mismoodi suhtleb ja enda tunnetega kontaktis on, kui aus ta on ja millise imelise oskusega ruumi hoiab, on …. IMELINE.
.
.
SAATES RÄÄKISIME:
🧡 Mis on ausus ja kuidas olla aus?
💛 Mismoodi luua turvalist ruumi jagamiseks?
💚 Millised on küsimused teise kuulamiseks?
🧡 Kuidas näeb välja peegeldamine ja Imago dialoog?
.
.
PODCASTI LEIAD: 👇🏻
🎥 Youtubest – http://tiny.cc/MartinYT
🎙 Soundcloudist – http://tiny.cc/MartinSoundcloudis
📟 Spotifyst – http://tiny.cc/MartinSpotifys
.
.
Martini tegemistel tasub silma peal hoida tema Insta ja FB kontode kaudu! Temast kuuleb veel terve Eesti!
.
Ja kui Sa oled huvitatud armastuse, paarisuhte, aususe ja eheduse teemadel, siis hoia minu tegemistel silm peal. Varsti hakkab midagi põnevat sündima 😉
.
.
Ilusat kuulamist ja alistu täielikule aususele! ❤️
Dalí
.
.
#podcasts​​ #dalipodcast​​ #podcast​​ #taskuhääling​​ #täieliknauding​​ #naudinmidateen​​ #armastus​​ #olenõnnelik​​ #happiness​​ #teenimisekunst​​ #teenimiseilu​​ #dalikarat​​ #dali​​ #teadlikloomine​​ #manifestations​​ #abundance​​ #awareness​​ #martinraadik

Kolm õppetundi põleva Tesla kaasusest

80. Kolm õppetundi põleva Tesla kaasusest

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Istmesoojendus” räägib mitmest autodega seotud probleemist. Esiteks võtame vaatluse alla USA-s teelt välja süttinud ja ohjeldamatult põlenud Tesla, teiseks ülemaailmse kiibidefitsiidi ja selle mõju autotööstusele.

Räägime ka uutest autodest – vihjamisi Volkswageni uuest sportlikust elektriautost ning selle nädala proovisõiduautost Hyundai Santa Fest. Saame viimast võrrelda tema sõsarmudeliga ning hinnata, kumb jäi peale.

Nädala automõtte rubriigis mõtiskleb Veli kileviinerite ja selle üle, kuidas me saaksime liikluses eksisteerida nii, et iga tüüpi liiklejad teedele sõbralikult ära mahuksid.

Üllatus: mõni autotootja ei kiirustagi elektriautode buumiga kaasa

76. Üllatus: mõni autotootja ei kiirustagi elektriautode buumiga kaasa by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:

Koroonaajastu muudab juba ka kindlustusäri. Ühendkuningriigis hakatakse pakkuma uut kindlustuslahendust, mille järgi tarbija maksab vastavalt sõidetud kilomeetritele. Sõidetakse ju vähem ning nii mõnelegi tarbijale tunduks ilmselt loogiline ka vähem maksta.

Kaks uudist tulevad sisepõlemismootorite maailmast – kui siiani on olnud pidevalt uudiseid tootjatest, kes hakkavad elektriautosid ehitama, siis üllatusena toome sel nädalal ka ühe, kes on välja öelnud, et vähemalt veel üks põlvkond tuleb kindlasti sisepõlemismootoriga autosid.

Uudiseid toome ka USA-st, kus Toyota on ajanud sõrad vastu California senaatorite ambitsioonikale plaanile ka USA roheliste autode kasvulavaks muuta. Jaapanlased vaidlevad, et elektriauto ei ole veel kuidagi mõistlik valik. Kas seal taga võivad aga olla ka halvad ärivalikud?

Proovisõiduautoks oli tavainimestele ilmselt tundmatu automark – Isuzu. D-Max on väga robustne pikap, mille puhul tasub aga kindlasti enne selle kritiseerimist visata pilk hinnalipikule. Selle raha eest on autot küll ja veel.

Nädala automõtte rubriigis räägime sellest, kas parkimiskohtadele peaks pigem nina ees sisse sõitma või tagurdama. Meie suutsime omavahel konsensusele jõuda, kuid tegelikult on ju ka paar argumenti nina ees sisse sõitmise kasuks.

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.

Hübriid on loodussäästlikum kui diisel? Andmed ei nõustu

75. Hübriid on loodussäästlikum kui diisel? Andmed ei nõustu by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Istmesoojendus” toob kaasa palju uudiseid autode tuleviku maailmast – Lancia tõotab fööniksina tuhast tõusta, Toyota surub ennast elektriautode maailma ja VW tegi suu lahti Rimaci, Porsche ja Bugatti kohapealt.

Võtame vaatluse alla GreenNCAP uuringu, mille järgi tuleb välja, et justkui loogiline loodussäästu pingerida elekter-hübriid-bensiin-diisel ei pruugi üldse tõele vastata. Vaatame, milliseid üllatusi tabel pakub.

Proovisõiduautoks oli Cupra Formentor. Kas Cupra esimene päris oma pääsuke on see, mida on lubatud või jagab see probleeme teiste VW Grupi sõsaratega?

Automõtte rubriigis räägime kogemustest väikeste autodega linnas ja mõtiskleme, miks kõik tahavad tõestada, et suudavad vanast ja väiksest autost kiiremini sõita ja nende ette suruda.

Kiirusepiirang: kas inimesele või loomale?

72. Kiirusepiirang: kas inimesele või loomale? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Istmesoojendus” vaatleb kiiruspiiranguid puudutavat uuringut. Arutleme selles valguses selle üle, kuidas viimase viie aasta jooksul kiirustesse suhtumine Eestis muutunud on.

Lisaks toome välja kaks uut langenut elektriautode tootmise rindel. Jah, kaks uut suurt autotootjat on taas lubanud, et lähema kümne aasta jooksul jääb nende müügisaalidesse ainult elektriauto.

Võtame vaatluse alla ka Euroopa ja Eesti autoturu muutuse. Kuidas koroonaviirus mõjunud on ja mida võiks tuua lähikuud? Kuidas on muutunud Eestis müüdavad brändid?

Proovisõiduautoks oli Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Facelift. Osalise elektriajamiga elukas, mis on küll praktilisem kui keskmine Porsche, aga milline on sõidukogemus?

Nädala automõte puudutab autobrändide nimesid. Viimasel ajal on uueks trendiks, et kirjutame kõik brändid AINULT SUURTÄHTEDEGA. Miks see rumalus on? Seda arutame saates.

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral vaatleme “Istmesoojenduse” podcastis Tesla katset USA-s maha müüa mõte sellest, et autodes olevad arvutid on kuluosad. Lisaks vaatleme taas Apple’i auto saagat ning räägime Ühendkuningriigi ULEZ-tsooni laienemisest, mis toob kaasa suured trahvid vanadele sisepõlemismootoritele.

Proovisõiduautoks oli Toyota Highlander, mille puhul võib aimata müügihitti. Kas krõbe hind aga õigustab ennast ning kuidas auto käitub võrdluses teiste seitsmekohalistega.

Nädala automõtte rubriigis arutame selle üle, kuidas talvisel ajal auto parkimisega peaks käituma. Üks saatejuht käib soojasid parklaid mööda, teine aga ei kipu sinna soola tõttu üldse.