haigus

Nuhtlus, mis tabab enamasti just keskealisi naisi

Nuhtlus, mis tabab enamasti just keskealisi naisi Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/752580019-tervist-nuhtlus-mis-tabab-enamasti-just-keskealisi-naisi.mp3 Kirjeldus: Karpaalkanali sündroom on tüütu haigus, mis kimbutab kõige sagedamini keskealisi naisi. Õnneks on see mure enamasti üsna hõlpsalt ravitav.

Read More

Läkaköha sunnib nii kõvasti köhima, et ribid võivad puruneda

Läkaköha sunnib nii kõvasti köhima, et ribid võivad puruneda Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/683769339-tervist-lakakoha-sunnib-nii-kovasti-kohima-et-ribid-voivad-puruneda-1.mp3 Kirjeldus: Läkaköha on tugevasti aladiagnoositud haigus, sest kaks kolmandikku köhivatest haigetest perearsti vastuvõtule ei pöördu. Ometi on läkaköha diagnoosimine ja leviku pidurdamine ülioluline, sest haigus on imikutele ja väikelastele väga ohtlik.

Read More

Haigus, mida ravib vaid range eluaegne dieet

Haigus, mida ravib vaid range eluaegne dieet Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/656107400-tervist-haigus-mida-ravib-vaid-range-eluaegne-dieet.mp3 Kirjeldus: Tsöliaakia arvatakse olevat üks enamlevinud kroonilisi haigusi nii laste kui täiskasvanute seas. Selle korral hakkab organismi immuunsüsteem gluteeni söömisel iseenda vastu tööle ning tekitab peensoole limaskesta hattude kahjustuse, mistõttu toitained ei jõua organismi. Mis vahe on tsöliaakial ja gluteenitalumatusel?

Read More

Hiilivalt algav haigus, mida põeb iga kolmas eestimaalane

Hiilivalt algav haigus, mida põeb iga kolmas eestimaalane Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/646486011-tervist-hiilivalt-algav-haigus-mida.mp3 Kirjeldus: See haigus vaevab umbes kolmandikku Eesti elanikkonnast. Kuigi tõve pärast on põhjust muret tunda koguni igal teisel eakal, pole tegemist vanurite tõvega – põdejate hulgas on ka hulgaliselt noori ja keskealisi inimesi. See on üks peamisi südamehaiguste riskifaktoreid, raskeimateks tüsistusteks on ajuinsult ja südameinfarkt.

Read More

Pidev ja põhjusetu tervise pärast muretsemine muudab elu põrguks

Pidev ja põhjusetu tervise pärast muretsemine muudab elu põrguks Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/571563981-tervist-tervisearevus.mp3 Kirjeldus: Kurgus kraabib, aga esimene mõte pole mitte viirushaigus, vaid kartus, et tegu on millegi fataalsega. Hoolimata sellest, et tehtud on arvukalt teste, ei taandu ärevus, pigem kasvab. See on märk terviseärevusest. Kuidas seda “haigust” ära tunda ja sellest lahti saada, räägib psühhoterapeut Kaire…

Read More

Pahuras ja valuvaevas vanainimeses võib peidus olla tõsine haigus

Pahuras ja valuvaevas vanainimeses võib peidus olla tõsine haigus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/516588576-tervist-pahuras-ja-valuvaevas-vanainimeses-voib-peidus-olla-raske-haigus.mp3 Kirjeldus: Eakate depressioonil on spetsiifilised tunnused, seepärast on raske eristada, kas lähedane on lihtsalt pahur või on tal meeleoluhäire. Saates jagab ajakohaseid selgitusi psühhoterapeut Kaire Talviste.

Read More

Ära lase gripil end võita – pese käsi ja vaktsineeri!

Ära lase gripil end võita – pese käsi ja vaktsineeri! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/513201111-tervist-ara-lase-gripil-end-voita-pese-kasi-ja-vaktsineeri.mp3 Kirjeldus: Gripp on tõsine haigus. Mis seda tekitab ja kuidas elada talv üle nii, et tõbi külge ei hakkaks? Kas vaktsineerimisest on kasu või piisab, kui vältida rahvarohkete paikade külastamist?

Read More