Stream episode 05.10.22 Äripäeva TOP: ehitusmaterjalide tootja hinnangul on raiuvate hinnatõusude aeg läbi by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 05.10.22 Äripäeva TOP: ehitusmaterjalide tootja hinnangul on raiuvate hinnatõusude aeg läbi by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-10-05T06:10:10Z

Seekordse Äripäeva TOPi teemaks on ehitusmaterjalide tootjate TOP. Stuudios TOPi tipu ettevõte, liimpuidust akna- ja uksekomponente tootva Barruse tegevjuht Martti Kork ja KPMG audititeenuste juht Indrek Alliksaar. Saatejuht ja foto autor on Sigrid Kõiv.
Barruse tegevjuht Martti Kork ütles, et raiuvaid hinnatõuse enam ei tule: „Ei olegi paremat sõna selle kohta – läbirääkimised kadusid ühel hetkel lihtsalt ära ja teade hinnatõusust tuli e-mailiga.” Nüüd on tema hinnangul toimunud rahunemine, ka meedia ja analüütikud ennustavad langust ning ettevõtted on hakanud oma turuosa kaitsma. Mõnevõrra erinev on olukord klaasi valdkonnas. “Energia hinnatõusu toel tulid seal veel kuu tagasi kord nädalas hinnatõusuteated,” ütles Martti Kork.
KPMG audititeenuste juht Indrek Alliksaar leiab, et ettevõtjad on valitsuselt tüssata saanud. Pikalt on räägitud, millised peaksid olema inflatsioonimäärad, mida valitsus ja EL selle hoidmiseks teevad. Ettevõtted tegid selle pealt oma otsused, fikseerisid müügihinnad … “Aga tegelik inflatsioon on neli-viis korda kõrgem. Pikaajalised lepingud, mis muidu andsid kindlustunde ja võimaldasid investeerida, on nüüd nagu pomm või kivi jala küljes, millega tuleb ujuda,” rääkis Indrek Alliksaar.
Saates veel: millised on ehitusmaterjalide tulevikutrendid, kust saada toorainet ning mida tegi Barrus Ukrainas.

Genre
Business

License: all-rights-reserved