Baltic Agro mahe 7: põllukultuuride väetamine

Baltic Agro mahe 7: põllukultuuride väetamine

Kuula:

Kirjeldus:
2020. aasta mahekatsed ja võimalused taimede väetamiseks kevadest kuni saagikoristuseni ning Baltic Agro uued lahendused. Seitsmendas mahesaates “Mahe: puhta saagi allikas” räägime Baltic Agro 2020. aasta mahekatsetest ja sel teel edu toonud toodetest.
Tutvustame mahetootjate võimalusi taimede väetamiseks kevadest kuni saagikoristuseni ning Baltic Agro uusi lahendusi.- Uurime, kuidas on lubiväetised mõjutanud mulla pH-d ja saagikust Eesti Maaülikooli Mahekeskuses. Katses on kiiretoimeline graanulväetis AtriGran ja lubjakivijahu Nordkalk Agricalc L. Tutvustame uut magneesiumiga AtriGran Mg+ ja uut lubjakivipulbrit PH+ Natural!
– Võrdleme kahte kaerasorti Jõgeval Eesti Taimekasvatuse Instituudis tehtud katsete põhjal.
– Räägime lähemalt, milliste seemnetöötluspreparaatide ja põhiväetiste kasutamisega saadi Jõgeval suur lisasaak, ning millised võimalused mahetootjal taimekasvu toetamise ja saagikuse tõstmise jaoks täna kasutada on. Külas on Maikel Jätsa, Nordkalk AS-ist, ja Baltic Agro eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo. Loe lisaks meie kodulehelt Mahetarkuse alt “Põldude lupjamine tõstab saagikust!”:
https://www.balticagro.ee/mahe/mahetarkus/mahekiri-1901,
https://www.balticagro.ee/poldude-lupjamine
ja https://www.balticagro.ee/mahe/mahetarkus/ph-katse.Mahetootjatel avaneb järjest uusi võimalusi taimede väetamiseks ning mulla rikastamiseks. Terve ja produktiivne muld annab suurema saagi. Vaata mullaviljakuse parandamiseks sobivate toodete ja katsete infot https://www.balticagro.ee/mahe/mullaviljakus. Seemnetöötluse tõestatud lahendused leiad meie kodulehelt:
https://www.balticagro.ee/maheseemnete-tootlemine
https://www.balticagro.ee/mahe/mahetarkus/kaera-saagikus.