Stream episode 160. saade: Duellis Küprosega on kaalul Eesti jalgpalli maine. Kaotus tühistaks tekkinud heaolutunde by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Stream episode 160. saade: Duellis Küprosega on kaalul Eesti jalgpalli maine. Kaotus tühistaks tekkinud heaolutunde by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-03-28T10:31:31Z

Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood keskendub Eesti meeste jalgpallikoondise Rahvuste liiga C-divisjoni väljalangemismängudele Küprosega. Saate tegid Larnacas viibivad Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Eesti ja Küprose duelli esimene vaatus Tallinnas lõppes 0:0 viigiga. Miks väravad löömata jäid? Kuidas mõjutas kohtumist märtsikuu kohta heas seisus, aga paratamatult ikkagi kevadine väljak? Milliseid järeldusi teha VAR-i debüüdist Eesti jalgpallielus ehk kuidas saaks menetlust parandada ning kas Šotimaa kohtunik tegi Eestile liiga? (alates 2:00)

Teisipäevases kordusmängus Larnacas ei saa Eesti peatreener Thomas Häberli kasutada avamängus üksmeelselt Eesti parimaks meheks tunnistatud Mattias Käiti, kes haigestus, nagu ka tema loogilisemad asendusmehed Martin Miller ja Markus Poom. Häberli valikud keskpoolkaitses on seega üpris ahtad. Kas Markus Soomets on kindlasti põhikoosseisus või jagub veel variante? (alates 27:40)

Avamäng näitas, et Eesti ja Küpros on võrdsed meeskonnad, mis tähendab, et tõenäosus näha lisaaega (ja penaltiseeriat) on arvestatav. Loeb ainult tulemus ning Eesti jalgpalli jaoks on meeskonna C-divisjoni püsimajäämine väga tähtis nii sportliku põnevuse kui ka arengu pärast, aga ennekõike on mängus maine (alates 31:50).

Langemine mutta ehk Euroopa 7 kõige nõrgema koondise sekka oleks Eesti meeskonna jaoks piinlik ning hävitaks arvestatava osa heaolutundest, mida tekitas 2021. aasta, kus Eesti koondis leidis uue hingamise, võitis Balti turniiri ja mängis Walesiga välja vahva viigi ning FC Flora püstitas vägeva maamärgi Konverentsiliiga alagrupiturniirile jõudmisega.

Kui Eesti saatus on veel ebaselge, siis Itaalia meeskonna oma mitte. Piinlik kaotus Põhja-Makedooniale tähendas, et teist korda järjest toimub MM-finaalturniir ilma neljakordse maailmameistri osaluseta (alates 38:50). Kas MM on sellevõrra vaesem? Kaugeltki mitte – Itaaliat tabas täpselt see saatus, mida nad väärisid!

Millisel romantilisel põhjusel hoiab Järvela Poola – Rootsi duellis pöialt kodumeeskonnale ning kas Portugal ja Cristiano Ronaldo võivad Põhja-Makedooniat alahinnata (alates 44:00)? Lõuna-Ameerikas on Peruu saatus enda kätes, aga Kolumbia ja Tšiili peavad lootma väikesele imele. Kanada vormistas MM-pääsme ära ja mängib tänavu oma teisel finaalturniiril (esimene oli aastal 1986).

Aga alates 2006. aastast alati MM-il kohal olnud Austraaliat ohustab tänavuselt jalgpallipeolt kõrvalejäämine. Ning Aafrika otsustavates valikmängudes on seis selline, et Musta Aafrikaga on lood vägagi mustad, sest Põhja-Aafrika meeskonnad haarasid kõigis neljas duellis köie jämeda otsa enda kätte (alates 54:40).

Genre
Sports

License: all-rights-reserved