Stream episode 16.11.22 Äripäeva TOP. Domus kinnisvarabüroo: uued projektid pannakse tuimalt seisma by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 16.11.22 Äripäeva TOP. Domus kinnisvarabüroo: uued projektid pannakse tuimalt seisma by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-11-30T11:24:20Z

Praeguses keerulises olukorras, kus arvamused ja kahtlused on seinast seina, ei usu Domus Kinnivara Vahenduse juhatuse liige Ingvar Allekand, et arendusturul tullakse välja uute projektidega.

„Isegi need, mis olid juba peaaegu lansseerimisvalmis, kus koppa veel maasse ei oldud löödud, need pannakse lihtsalt seisma, täiesti tuimalt,“ ütles ta. Seetõttu oleme tema hinnangul tuleva aasta teisel poolel olukorras, mil ostjate valik muutub ahtamaks.

Uus Maa kinnisvarabüroo juhatuse liikme Jaanus Lauguse sõnul on ettevõtte käive ja tehingute arv aasta viimases kvartalis langenud 25%. Septembri keskel toimunud languse põhjusteks peab Laugus euribori tõusu, energiahindasid ja talve tulekut, mis pani ostjaid mõtlema.

Sel korral tuleb saates juttu kinnisvarabüroodest ja -sektorist. Kuulete, kuidas möödus kinnisvarabüroodele ja -sektoris eelmine ning on möödunud tänavune aasta, milline paistab lähitulevik, milline on turu sentiment, milline on olukord uusarenduste ja järelturul ning paljustki muust.

Külas on kinnisvarabüroo Uus Maa OÜ juhatuse esimees Jaanus Laugus, Domus Kinnisvara Vahenduse OÜ juhatuse liige Ingvar Allekand ja KPMG Baltics partner ja vandeaudiitor Helen Veetamm. Saadet juhib Anete Hela Pulk.

Fotol vasakult: Ingvar Allekand, Helen Veetamm ja Jaanus Laugus.

Genre
Business

License: all-rights-reserved