Stream episode 23.11.22 Äripäeva TOP. Mapri Ehituse juht: vihmaga ei saa ringraja parimat aega sõita by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 23.11.22 Äripäeva TOP. Mapri Ehituse juht: vihmaga ei saa ringraja parimat aega sõita by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-11-22T12:23:24Z

Seekordne Äripäeva TOPi saade räägib ehitusettevõtete TOPist ning stuudios on Mapri Ehituse juht Tarmo Roos ja KPMG audititeenuste juht Indrek Alliksaar. Saatejuht ja pildi autor on Sigrid Kõiv.
Tarmo Roos ütles, et ootab juba kolmandat sügist järjest, et järgmine aasta tuleb rahulikum, kuid nii pole ikka veel läinud. „Iga järgmine aasta on olnud töökas aasta, mis tähendab seda, et teed tööd, aga raha väga palju alles ei jää,“ selgitas Roos.
Takistused on olnud erinevad. Tööd, mis eelmisel aastal fikseeritud hinnaga kokku lepiti, ei ole sõjaga kasvanud sisendhindade tõttu enam kasumlikud. „Õnneks pole need ka kahjumlikud,“ täpsustas Roos. Ent ehitusettevõtjate mure on selles, et kui riik teeb juhendi, kuidas sõja tõttu tõusnud hindadele juurde maksta, siis erinevad riiklikud lepingupartnerid ka tõlgendavad seda juhendit erinevalt.
Indrek Alliksaare hinnangul pole riigihangete regulatsioon välja töötatud silmas pidades seda olukorda, mis täna majanduses on. „Puudub stabiilsus, mis on riigihangete regulatsiooni toimimise aluseks,“ leiab ta. Alliksaare arvates tuleks riigihangete regulatsioon kiiremas korras üle vaadata.

Genre
Business

License: all-rights-reserved