Stream episode Mõttekoht, Osa 101: Vaimse tervise nõustaja konfliktidest: “Pärast äikest tuleb alati päike” by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 101: Vaimse tervise nõustaja konfliktidest: “Pärast äikest tuleb alati päike” by Mõttekoht podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-05-10T14:44:15Z

„Konflikt on tavaline ja normaalne nähtus meie elus, kus põrkuvad kaks vastaspoolt – olgu need siis üksikisikud või grupid,“ räägib tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht vaimse tervise nõustaja ja superviseeritud perelepitaja Kairit Lindmäe. Tema sõnul peame me olema iga päeva igal hetkel olema valmis konfliktiks, kui me ei mõista, et kõik inimesed ning nende vaated maailmale on erilised.

Samas ei ole asi Kairiti sõnul hull – pärast äikest lööb alati päike särama. „Konfliktid võimaldavad saada meil suhte järgmisele tasandile või siis ka organisatsiooni mõistes edasi liikuda,“ selgitab ta. Ning olgu asi, milles tahes: alati on konflikti lahendamise võtmesõnaks suhtlemine. „Olukorrad, kus meile tundub, et keegi on vihane, võivad olla hoopis tingitud sellest, et ta on mures või haige,“ selgitab ta. Suhtlemine aitab paljusid konflikte ka ennetada.

Kas konfliktid nõuavad alati lahendamist ning mil viisil seda teha, mida teha seejuures tunnetega, mis võib juhtuda, kui konflikt jääb lahendamata ning kuidas konflikte ennetada, sellest kõigest värskes podcastis kõneleme.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved