Stream episode 11.01.23 Äripäeva TOP. Advokaadid: meid robot ei asenda by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 11.01.23 Äripäeva TOP. Advokaadid: meid robot ei asenda by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2023-01-10T12:40:32Z

Seekordse Äripäeva TOPi saate teema on advokaadibürood. Stuudios on advokaadibüroode TOPi kuuendaks tulnud TGS Baltic juhatuse liige Leonid Tolstov ja KMPG Law juht Karin Oras. Saatejuht ja foto autor on Sigrid Kõiv.
Saates uurisime muuhulgas, kuidas hindavad advokaadid roboti võimekust nende kutsetööd ära teha.
Leonid Tolstovi arvates suudab tehisintellekt ära teha tehnilise töö, mida advokaadibürood eriti teha ei tahakski, näiteks otsida andmeid ja kohtulahendeid. Ent kui tuleb hakata andmeid interpreteerima, siis jääb robot hätta. „Peamiselt seepärast, et igasuguse õigusteenuse osutamise aluseks on väärtuspõhiste hinnangute langetamine, mis on omane ainult inimesele,“ ütleb ta olles kindel, et tema vähemalt eluajal robotid sellele tasemele ei jõua.
Karin Orase hinnangul oskab robot toimida standartlahenduste puhul, kus on tegemist korduvate mustrite ja teenustega. „Tüüplepinguna saab töölepingu küll kiiresti koostada, ent nüanssidega jääb robot hätta,“ selgitab ta. Küll aga on kahtlusteta kasulikud kõik lahendused, mis tõstavad efektiivsust, näiteks tehingunõustajatel majandustulemusi või erinevate lepingute võrdlemist võimaldavad tööriistad.

Genre
Business

License: all-rights-reserved