Stream episode #74 | Kinnisvarast kuni punase tuumanupuni ehk Raivo Varega Ukraina sõjast ja selle järelmitest by Kinnisvarajutud podcast

Stream episode #74 | Kinnisvarast kuni punase tuumanupuni ehk Raivo Varega Ukraina sõjast ja selle järelmitest by Kinnisvarajutud podcast

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2022-03-01T19:12:00Z

“Kinnisvarajutud” podcasti 74. osa on kindlasti meie ajaloo üks laiapindsemaid ning tõsisemaid, kui külas on ennast vaatlejaks nimetav Raivo Vare. Omaaegne Eesti riigiminister ja teede- ja sideminister Vare aitab majanduseksperdi ja Venemaa ajaloo huvilisena tõlgendada Ukrainas toimuvat sõda ning selle tõenäolisi järelmeid maailma majanduses.

Pärast seda, kui Venemaa Eesti Vabariigi aastapäeval Ukrainat ründas, pole maailm enam endine. Palume Raivol selgitada, mis seisus maailm hetkel on, kuidas ja millal Ukraina sõda võiks lõppeda ning kui suur reaalne sõjaline oht valitseb Eestile? Kahjuks ei saanud Raivolt küsimata jätta, kas Uuralites pesitsev hullumeelne võib ühel hetkel vajutada ka tuumanuppu.

Keskendume Raivo abil loomulikult peamiselt käimasoleva sõja majanduslikule poolele ehk kuidas mõjutavad kokku lepitud sanktsioonid Venemaa majandust ja sealsete tavaliste inimeste igapäevaelu, kui palju saab Euroopa oma sanktsioonidest peegeldusena ise kahju ning mida see kõik tähendab Eestile?

Kinnisvarainvestoritele suunatud saatena üritasime loomulikult analüüsida ka seda, kuidas hakkab olukord pikas plaanis mõjutama kohalikku kinnisvara, aga kuna akuutse kriisi keskel on veel keeruline teha konkreetseid järeldusi, siis käis Raivo välja mõned stsenaariumid, mis erinevate tingimuste täitumisel võiks olla kõige reaalsemad.

NB! Kuna olukord tõepoolest muutub tundide ja päevadega, siis otsustasime selle osa avaldamisega mitte oodata tavapäraselt esmaspäevani, vaid tuleme erandkorras välja kohe salvestamisele järgneval päeval.

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

Genre
Business

License: all-rights-reserved

[sc name=”estageguru”]