Stuudios läheb kuumaks, sest grillime Algist ja Martinit… ehk kogu tõde maakleritest!

#35 | Stuudios läheb kuumaks, sest grillime Algist ja Martinit… ehk kogu tõde maakleritest! by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

NB! Toetajatele pakume kuulamiseks boonusepisoode ja muud lisamaterjali.

OSA #35

“Kinnisvarajutud” podcasti 35. osas liigume ülimalt põneva ja paljude jaoks kirgliku teema juurde, kui räägime maakleritest ja nende ametist. Selle jaoks digimuutub tavaliselt saatejuhi rollis olev Algis Liblik külaliseks ning selleks, et kindlam tunne oleks, on Algis endale keerulistele küsimustele vastamisel abiks kutsunud Uus Maa Kinnisvarabüroo Pluss kontori maakleri Martin Vendla.

Algis ja Martin vastavad meie kuulajate küsimustele ning avaldavad arvamust ka erinevatel maaklerite kohta käivate linnalegendide kohta. Proovime teada saada, miks maakleritel on üsna nigel reputatsioon, miks maaklerid ikkagi omanikele külmi kõnesid teevad, kuidas maakler müügil siiski ka kõige suuremat skeptikut aidata saab, miks ja kuidas võiks omanik enne lepingu tegemist maaklerile taustauuringu teha jne. Loomulikult vaatame ka maaklerite rahakotti!

Usume, et tegemist on ajatu saatega, mida tasub kuulata kõigil, kes kunagi kinnisvara ostnud/müünud või plaanivad osta/müüa. Loodame, et päris mitmed maaklereid puudutavad linnalegendid ja müüdid saavad purustatud ning loomulikult rihmutame ka oma tööd halvasti tegevaid maaklereid ning kiidame neid, kes asja hoole ja südamega teevad.

Saate esimese osa küsimused:

* Kas praegu on Eestis kinnisvarabuum? Kuidas maaklerina see olukord tundub?
* Kui pikki tööpäevi teie praegu teete? Kui pikki päevi üks edukaks saada tahtev maakler peaks tegema?
* Palju on Eestis kokku kinnisvaramaaklereid?
* Kuidas maakleriks saadakse?
* Mis vahe on kutselisel ja n-ö isehakanud maakleril?
* Kui suure protsendi maaklerid vahendustasuna küsivad?
* Kuidas objekti müügist saadav tulu jaguneb maakleri ja büroo vahel?
* Miks üldse tegutseda büroo all, kui peab nii suure osa oma teenistusest ära andma?
* Kui palju üks hea maakler kuus teenib?
* Palun selgitage ühe konkreetse objekti näitel, milline näeb välja maakleri tööprotsess alates kliendi saamisest kuni müügini?
* Kui palju objekte maakleril korraga portfellis on?
* Kas maaklerite vahel on sõbralikud suhted või lüüakse üksteisel ka objekte üle või takistatakse kuidagi teistmoodi konkurentide tööd?
* Miks maaklerite kohta on levimas nii palju väärinfot ja millist suhtumist teie klientide poolt tavaliselt kogete? Kas on rääkida ka mõni huvitav lugu, kus inimesel oli mõni eriti veider uskumus seoses maakleritööga?
* Miks paljud maaklerid meilidele nii kaootiliselt vastavad? Kas telefoni teel päringuid on nii palju, et meilitsi hakatakse huvilistega suhtlema vaid siis, kui müük liiga libedalt ei suju?

Saate teises osas arutelu alla tulevad kuulajate kogemuslood ja küsimused leiab portaalist Rahajutud.ee.

Genre
Business

License: all-rights-reserved