Stream episode 159. saade: Miks said Trans ja Kalev koroonat trotsides mängitud, aga Levadia vajas liidult almust? by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Stream episode 159. saade: Miks said Trans ja Kalev koroonat trotsides mängitud, aga Levadia vajas liidult almust? by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-03-21T22:25:34Z

Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood keskendub eelmisel nädalal Premium liigas juhtunule, kus neli mängu toimusid ja üks jäi ära. Juttu tuleb ka Eesti koondise Rahvuste liiga mängudest Küprosega. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Saate hakatuseks vaatame üle Meistrite liiga loosimise tulemused ja seisu Euroopa liigade jõujoontes. Seejärel (alates 7:55) on fookuses laupäeval päikesepaistelisel Sportland Arenal peetud kohtumine Nõmme Kalju ja FC Flora vahel, mille kodumeeskonna rollis olnud nõmmekad küll kaotasid, aga sellele vaatamata esituse eest omajagu kiitust pälvisid. Mida kiitis kohtumist kohapeal jälginud Eesti koondise peatreener Thomas Häberli?

Tartust võiduga naasnud Paide Linnameeskonna kohal on õhus jätkuvalt küsimärgid (alates 23:08), sest nelja vooruga pole nende arvel mitte ühtegi nullimängu, mis peab olema peatreeneri Karel Voolaidi suurim mureallikas. FC Kuressaare sai vitsa Tallinna Legionilt (alates 28:05), kes vaatamata väga jõulisele noorenduskuurile näitab päris südikat jalgpalli.

Nullimängust jäi sarnaselt Paidele ilma ka Pärnu Vaprus, aga hooaja esimese võidu said nad kätte ja muudki märgid pole pahad (alates 31:24). Aga viies nädalavahetusele planeeritud kohtumine jäi ära, sest FCI Levadia taganes varasematest sõnadest ja palus jalgpalliliidult Narva planeeritud mängu edasilükkamist (alates 35:00).

Soccernet.ee paneel nuhtleb jalgpalliliitu ebameeldiva ja tarbetu pretsedendi loonud otsuse eest, mis paraku polnud üllatus, ja osutab, et Levadia puhul ei saa kahjuks üldse mitte esimest korda rääkida piinlikust olukorrast, kus klubi sõnad ja teod ei käi kokku. Trans ise jäi ilma Narva linna suurest toetusest (alates 44:35). Mida see endaga kaasa toob?

Saate lõpuosas (alates 49:48) Eesti koondise Rahvuste liiga kohtumisi käsitledes tõdetakse, et mängud Küprosega on mustvalge olukord, kus halli tooni pole – maksab ainult tulemus. Kui kahe mängu kokkuvõttes võidetakse, on hästi, kui kaotatakse, siis halvasti. Vahepealseid variante pole.

Genre
Sports

License: all-rights-reserved